Wpis z mikrobloga

  • 0
@Vaillant: Tata przeszedł raka, zawał i udar, ale nie było obrzęku nóg, a na pewno nie aż tak drastycznego jak na zdjęciu. Dziękuję za podpowiedź, sprawdzimy w tym kierunku:)
@krak0: Nie wiedziałem, że to dla Ciebie aż tak ważne. Nie mam żadnych kompetencji w tym kierunku, po prostu wpisałem w google "spuchnięte nogi u leżącej osoby" i wyskoczyła mi niewydolność żylna. Nie sugeruj się moim komentarzem
  • 0
@Vaillant: ok. Dzięki za szczerość. Czasem na wykopie znajdzie się mądra głowa która rozwiąże problem. Wierzę że tak będzie i w tym przypadku. Pozdrowienia
@krak0 istnieje coś co nazywa się masaż limfatyczny. pomoże przemiescic/ rozbić limfę i zwiększy komfort. Przed masażem sprawdzić z lekarzem czy nie ma.przeciwskazan!
@krak0: Faktycznie dziwnie, bo opuchlizna jest jakby na palcach, od przodu, a nie na kostce. Mechanicznie to bym obstawiał chodzenie na palcach, przeciążenie od tego. Natomiast ogólnie puchnięcie nóg, ale to idzie raczej od kostek, jest standardowo związane z zaburzeniami cukru, co leczy się dietą i całym innym szeregiem działań. Tato widać blady, może powinien więcej karotenoidów (np. marchewek) pić / jeść i krótko, ale sporo wystawiać się na słońce? Krótka
  • 0
@KollA: nie wiem jak dawno miał robione badania cukru - sprawdzimy to, dziękuję. Co do ekspozycji na słońcu to niestety od roku nie wyszedł na zewnątrz, nie jest w stanie pokonać progu drzwi. Wkrótce ma mieć wózek... Może to coś zmieni, choć obawiam się że zabije u niego resztki motywacji do chodzenia o kulach. Niemniej nie o tym :) dziękuję jeszcze raz! :)
  • 0
@Wjolka: w tym rzecz, że jest... Kombinujemy i nic nie pomaga dotychczas. Nie wiem czy to moze mieć związek z postępującym zanikiem mięśni, ale lekarze też nie wiedzą... Niestety
@krak0: Z cukrem jest tak, że realnie tylko monitor całodobowy (drogi i raczej się wypożycza) coś powie (o ile to jest potrzebne), bo lekarze "leczą" (zbijają tabsami) tylko stany jak cukier jest silnie podwyższony w dłuższym okresie. Dwa, zarówno stan podwyższonego cukru, jak i jego spadki są oznakami poważnych zagrożeń dla zdrowia.

Uszkodzenie jakie ma, że niestety może na wózku wylądować?
  • 0
@KollA: będę wiedział się z nim dzisiaj to zapytam o badania cukru. Jeśli coś trzeba będzie nawet kupić to trudno - zdrowie najważniejsze, a tacie bardzo dużo zawdzięczam i chcę mu pomóc na tyle ile będzie to możliwe :)

Miał pobrany 3-4 lata temu wycinek mięśnia do badania w Niemczech, dlaczego z całego ciała zaczyna mu się zmniejszać objętość mięśni (przepraszam za laickie określenia). Wynik wyszedł niejednoznaczny. W Krakowie jeden z
@krak0 Ale skąd fiksowanie się na objawie gdy wg lekarzy nie wynika on z przyczyn zagrażających życiu?
Może ma zwyczajnie albuminy poniżej poziomu bo jest niedożywiony a może ma to związek z jego mobilnością.
Coś mi się zdaje z tego co piszesz między slowami ze tam jest z 10 możliwych przyczyn obrzęków wynikających ze stanu zdrowia.
  • 0
@Wjolka: dlatego, że tata brał różne "tabletki", stosował maści i nic. Przewinął się także antybiotyk... Nie wiem jak wygląda temat albuminy - dziękuję, sprawdzimy też ten kierunek
  • 0
@Wjolka: Mały update - nigdy nie była badana albumina. Dzisiaj ma już umówioną teleporade z lekarzem pierwszego kontaktu i ma się z nią rozmówić. Niezależnie załatwimy mu to badanie bo po wczytaniu się w temat albumina zaczyna bardzo pasować do taty problemów. @KollA mały update - tata miał robione wielokrotnie badania cukru + 2x krzywą cukrową i miał w normie lub delikatnie ponad. @plomky mały update - okazuje się, że miał
@krak0

to idzie raczej od kostek, jest standardowo związane z zaburzeniami cukru, co leczy się dietą i całym innym szeregiem działań. Tato widać blady, może powinien więcej karotenoidów (np. marchewek) pić / jeść i krótko, ale sporo wystawiać się na słońce? Krótka ekspozycja zazwyczaj nie wymaga stosowania żadnych kremów


Takiego pieprzenia to lepiej nie słuchaj. O 'monitorach cukru' też nie.

Z fizjoterapia byłabym bardzo ostronza, tym bardziej z masażami żeby się nie