Wpis z mikrobloga

Przynajmniej jedna będzie w tym roku, z krzaczka który jest już 3 sezon ze mną.
Jednak większe donice bez drenażu i to całe czarne nie są do końca optymalne o ile stoją w pełnym słońcu. Gotują się od promieni słonecznych, i z drugiej strony woda dosyć długo tam zalega więc jest to do zmiany.

Kwiatków wypuściły jak #!$%@?, aczkolwiek część zrzucają. Również przez mój brak czasu żeby się nimi zajmować.

#chili #chilihead #papryczki #ogrodnictwo
Pobierz picasssss1 - Przynajmniej jedna będzie w tym roku, z krzaczka który jest już 3 sezon ...
źródło: IMG_20230709_194502
  • 13
@picasssss1: część spaliłem na słońcu za wcześnie, potem przyszły ślimaki :( te w małych doniczkach nie przetrwały, te w dużych dopiero się ponownie zielenią, no i jeden z nich ma kwiatki

te w najlepszej formie mają dużą doniczkę i stoją na parapecie w środku, nigdy nie były na zewnątrz. Kwiaty im miziałem pędzelkiem i zostały 4 owoce na jednej, ale reszta odpadła i nic nie urodziły
@picasssss1: nie wiem czy masz działkę tam na dole wolną na papryki, ale ja w tym roku testuje donice z dziurami ze wszystkich stron. Wkopałem je do ziemi, przed co nie grzeje je słońce a papryka korzysta też z miejsca poza donicami. Sens ma być taki, by na zimę je wykopać, obciąć korzenie i zabrać do domu.

Chociaż wybrałem zbyt nasłonecznione miejsce, praktycznie całe południe w pełnym słońcu. Nie ma objawów
Pobierz przemo_student - @picasssss1: nie wiem czy masz działkę tam na dole wolną na papryki,...
źródło: IMG_7411