Wpis z mikrobloga

#rower #rowery #rowerboners #kolarstwo #pytanie #kiciochpyta

Hej Mirki,

Jakie polecacie hamulce szczękowe typu v-brake do roweru trekkingowego? Będzie to dopiero pierwsza poważniejsza wymiana hamulców w moim 9 letnim rowerze, więc średnio się na tym znam.

Na jakie parametry mam zwracać uwagę i co jest w nich najistotniejsze?

No i w jakim sklepie internetowym najlepiej je kupić? Który sklep rowerowy ma najlepsze opinie?

Oto moje wymagania:

- cena mniej więcej do 100 zł
- w miarę możliwości żeby dało się kupić sam system hamulcowy bez klocków (bo nowe klocki hamulcowe kupowałem już tydzień temu)...
- marka Alhonga (bo takiej firmy miałem poprzedni system hamulcowy, który był oryginalnie zamontowany w rowerze w momencie zakupu).
  • 4
@Asterka_Boza: Przede wszystkim dobrze je ustaw albo daj komuś kto się na tym zna. Ja mam teraz ustawione na najmocniejszym ustawieniu sprężyny i podkładki na klockach tak aby ramiona hamulców były daleko od siebie i jest miodzio. Ważne też są czyste linki i pancerze. Klamki chodzą u mnie mega płynnie i po puszczeniu bardzo ładnie wracają na swoje miejsce. Jedyny minus takiego ustawienia jest taki, że ciężko jest rozpiąć hamulce by
@Rapsii: U mnie po puszczeniu klamek klocki hamulcowe nadal blokują koło - nawet, gdy ramiona hamulców są daleko od siebie (prawdopodobnie z powodu wyrobionej lub uszkodzonej sprężyny). Dlatego chcę właśnie kupić nowy system hamulcowy, o którym dokładniej napisałem w pierwszym poście.