Wpis z mikrobloga

KIlka pytan co do #inwestowanie #gielda Ale spokojnie, nie szukam swietego graala.

W jaki spob podchodzicie do inwestowania w IKE na gieldzie? WIadomo, ze wtedy jestesmy zwolnieni z belki na bananie, ale banan to banan. Zazwyczaj mocny boczniak.
Z drugiej strony mozna ladowac w rynki zagraniczne, ale wtedy nie da sie ominac podatku.

A moze zamiast walic jakis ETF all world, to 80% w owy ETF, a zostawic sobie 20% na bananka #meczennicypkn

Horyzont oczywiscie na emeryture, a nie aby wyciagac za 3 lata. No chyba ze bedem zbierac na chorom corkem.
  • 9
  • 0
Nadal omijasz podatek od zysków kapitałowych.


@Asceus: Nie do konca, podatek od dywidend jest pobierany od zrodla.

A 20% to ma byc na moje potrzeby hazadrowe + jako nowicjusz, twierdze ze orlen jest niedoszacowany.
@Rudz1elec: na ike stworzyłem portfel dywidendowych spółek z banana. Mam listę firm i próbuje dokupywać przy spadkach, raczej nie sprzedaję. Portfel prowadzę od ponad 3 lat i już kilka walorów spłaciło się samymi dywidendami. Także polecam.
@Mirste: przejrzyj sobie spółki wypłacające dywidendy i porównaj jej wysokość do ceny papieru sprzed 3 lat to się zdziwisz troszkę. @Rudz1elec: u mnie najlepszy wynik zrobiły unimot, XTB, świętej pamięci tim oraz archicom. ogólnie na rynku jest sporo takich firm, na inwestomat.eu jest też fajny ranking.