Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy w tych big4 jest naprawde tak żle? Dostałem sie do audytu i myslalem ze to dobry pomysł na start, ale tak wszedzie cisna po tym ze biora mnie watpliwosci. Kumam ze jest pełno roboty i praca w sezonie sie nie zamyka na 8h i do domu. Ale czy dla swieżaka po studiach nie jest to dobry pomysl pomeczyc sie na poczatku, a pozniej z doswiadczeniem gdzie indziej? Do MBB nie startuje bo nie chce, ale prawdopodbnie bym sie nawet nie dostał i podobno o wiele wiekszy zajazd.

Czy jest jakaś dobra droga do kariery w finansach? Nie jestem jakimś pasjonatem i to nie jest moja pasja, chce pracować, rozwinąć sie troszke i w miare dobrze zarabiać za kilka lat. Potrafie cięzko pracować i psychę mam raczej dobrą do #!$%@?. Sa jakieś lepsze miejsce w finansach niz big4? moze warto uderzać do pracy w banku?

#korposwiat #big4 #korpo #finanse



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
@mirko_anonim: anonimom duzo pomagac nie bede, ale akurat mam chwile ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zalezy co masz na mysli mowiac "dobra droga do kariery w finansach"

Jezeli patrzysz na prestiz i czesto maksymalizacje zarobkow (nie liczmy na godziny, bo finanse to branza godzinochlonna) to wyborem wyjsciowym jest konsulting (wspomniane MBB) albo bankowosc inwestycyjna, przede wszystkim w najwiekszych bankach globalnych. No ale to tez droga najciezsza jezeli chodzi
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @crewlove: sorry zgubilem kod OPa. Dziękuje za wypowiedz. Nie jestem z wwa tylko z 3miasta i nie chce zmieniać miasta bo mi tu dobrze. NIe jestem typem karierowicza co chcialby siedziec po wielkich korporacjach i pracować po x-naście godzin tygodniowo. Chce potraktować te big4 jako jaką taką przepustke, żeby za kilka lat sie przenieść gdzies troche w spokojniejsze srodowisko do analityki finansowej albo controllingu albo kij
@mirko_anonim: a to Trojmiasto znam z przeszlosci. Same SSC ale mniej niz w Krakowach i podobnych. Jak chcesz prace w ksiegowosci lub controllingu, to po prostu znalazlbym prace w ksiegowosci lub controllingu a nie odwlekal to na kiedys ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie potrzebujesz do tego nie wiadomo czego.

A co do komfortu to z tym ciezko, kazdy to bedzie odczuwal raczej. Tym bardziej ze w Trojmiescie