Wpis z mikrobloga

@hermie-crab: Masz firmę, zarobiłeś 10k z tego 2k ZUS z tego 22%VAT z tego 18% podatku = ~5k -> idziesz do sklepu i żeby cokolwiek kupić znów 22% VAT płacisz żeby kupić jakiś przedmiot więc sumarycznie żeby kupić sobie telefon warty 4k potrzebujesz zarobić 10k. Naprawdę spoko co nie? Teraz zadanie dla Ciebie, policz sobie ile w benzynie czy alko jest podatku i ile byś miał z 10k XD
@twojStaryJebqnany:

część podatków i składek płaci za chodnik po którym chodzisz, za szkołę w której się uczyłeś, za lekarzy którzy odebrali twój poród, itd

Tak, część jest przepierd.lana przez knurów w rządzie, ale tylko część. Jeśli dostałbyś wszytsko do ręki to z tego i tak musisz odjąć wydatki na te chodniki, ulice, szkoły itd

My point is: jak jesteś biedny z podatkami to będziesz też biedny bez podatków, nie wskoczysz do
Spoko, tylko że z 40% wydają na budżet na coś z czym się nie zgadzam. Kiedy taką część kwoty dodasz gdzie indziej albo zwrócisz podatnikom okaże się, że mogą pozwolić sobie na 20% więcej. Bogatym nie będziesz bez dużego zaangażowania ale życie będzie łatwiejsze a i bogatym będzie Ci się stać łatwiej.
@twojStaryJebqnany:

Przykłądowo, ja znam taką parę która ma takie życie jakie Mentzen reklamuje (czyli dom, ogródek 2 auta i wakajki) to para architekt + psychiatra.

Podatki podatkami, ale musisz mieć jakieś umiejętności w życiu, tego polityk sprzedający marzenia ci już nie powie (sam jest yebanym doktorem ekonomii , a wciska kit Mietkom z magazynów że mają takie samo życie w zasięgu ręki)
@hermie-crab: ok, żyją sobie na poziomie. Wiem, że to nie idealny przykład ale gdyby to było w USA to byliby milionerami w Polsce dobrze sobie, żyją. Z praca w MC w Polsce nie starczy Ci na mieszkanie, w usa kupisz sobie Mustanga i będziesz miał w miarę przyzwoite życie. Dla mnie to jest różnica.
@twojStaryJebqnany: Polska to nie USA, Polacy to nie Amerykanie, więc wchodź do wieczernika, opowiem Ci przypowieść o Januszu, Areczku i zbawicielu Sławomirze. I @Sowa12345 też opowiem, niech stracę.

Jest sobie Janusz i ma małą firemkę, w której zatrudnia tylko Areczka (żeby nie komplikować). Areczkowi daje do łapy 3k, a ze 2k oddaje skarbówce (mrucząc przy tym pod wąsem coś niezrozumiałego, lecz zapewne wulgarnego). Na to wszystko do władzy dochodzi zbawiciel areczków
Oczywiście, że Jaśko, bo przytulił sobie na czysto 1900. Areczek obudzi się przywiązany do łóżka w pozycji uniemożliwiającej mu opór przed zakusami Janusza.


@13f14: I wtedy przyjdzie drugi Janusz który potrzebuje pracownika i w sumie stać go żeby zapłacić biednemu Areczkowi 500 pln bo i tak mu zostanie 1500 więcej itd.
@twojStaryJebqnany:

I wtedy przyjdzie drugi Janusz który potrzebuje pracownika i w sumie stać go żeby zapłacić biednemu Areczkowi 500 pln bo i tak mu zostanie 1500 więcej itd.


@twojStaryJebqnany: wtedy ten drugi Janusz znajdzie sobie bez problemu Areczka, który wyznaje zasadę "nieważne, czy mi płacą, ważne że praca jest", bo to w końcu Polska, a nie USA i takich areczków masz na pęczki. Do tego pierwszy Janusz będzie "motywował" Areczka
@hermie-crab: Ci co pracują sami na swoim nie odprowadzając podatku (budowlanka np) nie są bogaci z tego powodu, że mogąc zarobić 20k w ciągu miesiąca wystarczy im to, że zarobią w 2-3 tygodnie 10 tysięcy i odpoczywają kolejne 2 miesiące przed telewizorem pijąc piwo, dlatego nie są bogaci, nie chcą, chcą zarobić w tydzień tyle, żeby przez 3 tygodnie leżeć do góry brzuchem i mieć #!$%@?, rzadko kiedy trafisz na budowlańca,
@twojStaryJebqnany:

Z praca w MC w Polsce nie starczy Ci na mieszkanie, w usa kupisz sobie Mustanga i będziesz miał w miarę przyzwoite życie. Dla mnie to jest różnica.


Ja #!$%@?, człowieku, jeśli masz więcej niż 15 lat i napisałeś to z pełną świadomością, to radzę Ci #!$%@?ęcie barana w ścianę a następnie wyjście z piwnicy i odwiedzenie innego portalu niż wykop XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD