Wpis z mikrobloga

Moje ulubione zakończenie Drogi Dla Rowerów( ͡° ͜ʖ ͡°), w sumie dobre miejsce na centrum przesiadkowe xD. Jednocześnie to dosyć nietypowe połączenie jest granicą dwóch województw - lubuskiego(ścieżka) i wielkopolskiego (tory).
Foto nie moje jak coś, 2019r., a może coś się zmieniło od tego czasu? W 2021r. było bez zmian
#rower #sciezkarowerowa #drogadlarowerow
KapitanPolska - Moje ulubione zakończenie Drogi Dla Rowerów( ͡° ͜ʖ ͡°), w sumie dobre...

źródło: IMG_0032

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mi01P2r:kilka rowerów na rok? lol wyjdź pan w końcu z tej piwnicy ;)
Robiłem tą trasę w ubiegłym roku na odcinku Stypułów-Nowa Sól-Stypułów, kilkunastu to mijałem samych rolkarzy,
rowerzystów spokojnie ze setkę, momentami wręcz tłoczno było ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Bo to jest lubuska głupota! Wielkopolska powoli odbudowuje połączenia (z coraz lepszym efektem), a lubuskie ma to w... głębokim poważaniu! Kolejny dowód na to, że małe województwa nie mają racji bytu. Są za słabe finansowo.
  • Odpowiedz
@KapitanPolska: bardzo dobrze że jest ta belka w poprzek, inaczej mógłbyś niechcący, rozpędem na tory wjechać, a wiadomo, że rowerem po torach to trudno równowagę utrzymać i o wypadek łatwo. myślą o rowerzystach
  • Odpowiedz
. A obecnie KD odbudowują trasę do Karpacza (działa kolej do Szklarskiej i ma ruszyć tez pociąg do Świeradowa) także wszystko zależy od tego kto i jak zarządza ;)


@kasiek_pwr: To są linie pasażerskie, między miastami i w dodatku w rejonach turystycznych. A wiele z tych likwidowanych linii nad którymi płaczą mikole to dawne linie przemysłowe którymi wożono towary z fabryki, po której nie ma już śladu.
  • Odpowiedz
@KapitanPolska: Polska roku 2023. Pełno nieprzemyślanych inwestycji. Był fajny dojazd na dziką plażę nad morzem. Z jednej strony walnęli ścieżkę rowerową, z drugiej ogrodzili teren pod jakąś inwestycję i teraz trzeba przejechać dodatkowe 15 km, aby dostać się na tą plażę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dzisiaj jechałem tą trasą (zresztą robię to prawie codziennie ostatnio), bardzo malownicza. Oczywiście byłoby fajnie jakby trasa była kontynuowana, ale z tego co ktoś wyżej pisał, chyba PKP ma inne plany. W każdym razie 2 lata temu wzdłuż torowiska została poprowadzona ścieżka łącznik, którą można dojechać do kolejnej ścieżki rowerowej prowadzącej do Świętna i dalej Wolsztyna.
  • Odpowiedz