Wpis z mikrobloga

@marcpol Jesteś w stanie coś podpowiedzieć? Są od górne zalecenia, czy może to wszystko zależy od umowy? Nie mam umowy przy sobie, a do banku się jeszcze nie odzywałem, póki nie wiem jeszcze do końca na czym stoję.
@marcpol Na wypadek śmierci, utraty pracy itp


@Goglez: Zwrotu składek za takie ubezpieczenie można spodziewać się jedynie wtedy, kiedy składki zostały zapłacone z góry, a umowa została wcześniej zakończona.
@marcpol Tak, to jasne, pytanie dotyczyło sytuacji takiej właśnie, ile czasu od końca umowy można wnioskować od zwrot, czy coś takiego się kiedyś przedawnia.
@marcpol Marzec 2022, jest jeszcze druga, ale jak pisałem nie mam papierów przy sobie i nie jestem pewien, ale w podobnym czasie, może jeszcze w 2021.


@Goglez: Jakie były daty zawarcia tych umów? Jakiego ubezpieczenia i którego banku dotyczy sytuacja?
@marcpol Październik 2019, Alior i BOŚ, ubezpieczenie jak pisałem wyżej od utraty pracy, jakimiś zdarzeniami losowymi itp, jakieś standardowe, szczegółów nie znam, jestem na wyjeździe, nie mam umów przy sobie. Nie pamiętam w sumie teraz czy całość była opłacona od razu, czy może składka była co ratę, więc nawet nie mam pewności czy w ogóle jest co zwracać, dlatego pytanie we wpisie było ogólne.
@marcpol Październik 2019, Alior i BOŚ, ubezpieczenie jak pisałem wyżej od utraty pracy, jakimiś zdarzeniami losowymi itp, jakieś standardowe, szczegółów nie znam, jestem na wyjeździe, nie mam umów przy sobie. Nie pamiętam w sumie teraz czy całość była opłacona od razu, czy może składka była co ratę, więc nawet nie mam pewności czy w ogóle jest co zwracać, dlatego pytanie we wpisie było ogólne.


@Goglez: W przypadku banku Alior występowały oferty