Wpis z mikrobloga

Siemanko rowerowe świry.
Kupiłam dwa tygodnie temu rower za 6k (nowy kosztuje 9), w książeczce jest data produkcji 13/11/2019. Chciałabym go ubezpieczyć, bo jest w stanie jak nowy, bardzo zadbany i wygląda rewelacyjnie. Teraz pytanie, bo moja data zakupu to 2 tygodnie temu, jednak produkcji to ponad 3 lata. Ubezpieczenia jakie znalazłam mają zapis, że ubezpieczyć można rower nie starszy niż 4 lata. Rozumiem, że to od daty produkcji? Kojarzy ktoś jakieś dobre ubezpieczenie dla rowerów starszych niż 4 lata? Wydaje mi się, że kiedyś widziałam ubezpieczenia dla rowerów do 5. roku życia. Trochę słabo, że tak dobry rower, a właściwie to za pół roku nie będzie wart ubezpieczenia wedlug ubezpieczyciela. Trochę się boję, że jak ktoś mnie stuknie, to będzie rower do kosza.
#rower #rowery #ubezpieczenia
  • 13
@jafik: jak masz dowód zakupu w postaci paragonu czy faktury z datą, to tę datę bym traktował jako start jeśli rower kupiłaś jako nowy. Co za różnica ile czasu spędził w magazynach i sklepach, po drogach nie jeździł do tego czasu.
@eloar: Dowód mam, tylko teraz wychodzi, że rower ma 3 lata, a ubezpieczenia są tylko do czwartego "roku życia", przynajmniej nie znalazłam nic dłuższego, a trochę lipa, bo taki rower aż kusi ukraść. Słabo, że te ubezpieczenia takie ograniczone, rower zadbany w stanie idealnym, każdy serwisowy wpis w książeczce umieszczony, a wychodzi, że niecały rok i można kraść, bo za stary na ubezpieczenie :/
@jafik: cóż poradzić, dobrze, że choć na rok możesz. Moim zdaniem lepiej wyjdziesz na zakupie solidnego łańcucha od kryptonite niż na zakupie ubezpieczenia. ewentualnie nawyk niepozostawiania roweru nigdzie bez opieki.
@jafik a to nie jest tak z ubezpieczeniem roweru jak z AC samochodu że jeżeli masz ciągłość to możesz mieć AC nawet na 20 letnie auto?