Wpis z mikrobloga

Wszyscy ludzie sukcesu wywodzą się z przedsiębiorczych domów (czytaj bogatych starych). Ale oni i tak ci powiedzą, że doszli do wszystkiego samego, swoją cieżką pracą. Bo raczej się nie przyznają, ze mają wszystko na tacy, bo to obniżyło by ich ego. #przegryw
  • 34
  • Odpowiedz
@deiceberg: no bo to prawda , nikt nie zaczynał od zera
Najczęściej tacy ludzie od początku mieli lepsze warunki
Każdy kto opowiada bullshit że można zbudować potężny sukces od zera to idiota
Najczęściej to są co najmniej z 3 pokolenia lepiej prosperujacej rodziny
  • Odpowiedz
@zielonykszak: może nie w genach, ale nauce. Jak taki kumpel od małego jeździł z ojcem na giełdę sprzedawać auta to nasiąknął tym i mając 16-17 lat potrafił już handlować. Ja przykładowo nie potrafię kłamać, jak mam coś sprzedac to mówię prawdę i nie wymyślam. Znam za to typków co by łysemu grzebień sprzedali, tak są tym przesiąknięci. Widzą chociażby 10zl utragu i już węszą interes.
  • Odpowiedz
@deiceberg to ciekawe kim było to prastare pokolenie które po raz pierwszy wyszło z biedy żeby kolejne pokolenia miały już „na bogato” XD

Ja na przykład wyszedłem z głębokiej biedy z Podkarpacia. Pewnego dnia około 23 roku życia uderzyłem pięścią w stół i wyjechałem do trojmiasta i bez spadku po rodzicach ani dofinansowania od starych zacząłem nowe życie.
Pięć lat #!$%@? i oszczędzania i poszedłem całkiem na swoje. Teraz to ja utrzymuje
  • Odpowiedz
@deiceberg Starzy też stali się bogaci bo mieli bogatych starych. Ich starzy podobnie, a starzy starych starych to już w ogóle.

Gdzieś to się musiało zacząć, więc nie wszyscy. Nie musisz być milionerem aby godnie żyć i być człowiekiem sukcesu. Do tego sam możesz być tym starym który zapewni lepszy start swoim dzieciom.
  • Odpowiedz
@Notes: ale stop stop, to, że nie biedujesz nie jest równe temu, że jesteś bogaty. A o to chodziło OPowi. Masz firmę min 50 osobowa i tak 20-25 k euro miesięcznie? Bo gdy ktoś z bogatego domu rozkręcał świetną firmę i mógł sobie pozwolić na dwa lata straty Ty musiałeś uderzać w stół, zasuwać na etacie i udało Ci się kupić mieszkanie. To nie znaczy że jesteś bogaty niemniej gratuluję, że
  • Odpowiedz