Wpis z mikrobloga

@3k1m: zależy co określisz jako lewicowe poglądy. Jest komuchem który uważa, że wszystko jej się należy, czy po prostu chciałaby mieć możliwość zrobienia awaryjnej aborcji i nie ma nic przeciwko formalizowaniu związków gejów?

Generalnie powinniśmy odchodzić od używania sformułowań "lewicowe" i "prawicowe" bo służą tylko do dzielenia ludzi, obrzucania się gównem, a nie precyzują kompletnie nic.
via Wykop
  • 0
@malinq:
Precyzujac, to chodzi o liberalne podejście do wielu aspektów życia, tj. imigrantow, gejów, trans, aborcji, i że nie mówi się murzyn
@3k1m: to znowu średnio precyzyjnie. Liberalne podejście do imigrantów może znaczyć, że nie przeszkadza Ci imigracja, a może znaczyć, że chcesz ściągać do kraju imigrantów i stoisz z transparentem REFUGEES WELCOME

Generalnie w związku jak umiesz kulturalnie dyskutować opierając się na argumentach i faktach to jesteś w stanie przekonać drugą osobę do swoich poglądów lub zaakceptować poglądy tej drugiej osoby. Ważne, żeby nie zakopywać się w swoich poglądach i żeby druga
@3k1m: moja obecna ma - jak to określa - typowe nowoczesne liberalne czyli po mojemu lewackie, a wręcz marksistowskie poglądy. Były momenty na początku znajomości kiedy próbowała dyskusji i przekonywania, ale odbiła się od ściany i nie udało się jej sprowokować żadnego sporu. Uznała że "ja nie mam poglądów, bo tak mi jest wygodniej". Zrobiła także jedną grubą prowokację jeśli chodzi o lewicowe podejście do kwestii męsko-damskich. Moim zdaniem popełniła błąd,
@3k1m: zależy co określisz jako lewicowe poglądy. Jest komuchem który uważa, że wszystko jej się należy, czy po prostu chciałaby mieć możliwość zrobienia awaryjnej aborcji i nie ma nic przeciwko formalizowaniu związków gejów?


@malinq lewica w pigułce - ruchanie
@3k1m:

Lekko lewicowe są wręcz wskazane ba świadczą o empatii, która jest potrzebna do zajmowania się dzieckiem, czy partnerem kiedy ten ma gorszy dzień.
Niewskazane są skrajne poglądy w którąkolwiek stronę bo taki człowiek będzie filtrował rzeczywistość przez wizję świata ze swoich przekonań i co chwilę o coś "walczył". Co na dłuższą metę jest zawsze męczące.
@3k1m: ja osobiście nie wyobrażam sobie kobiety do związku która nie ma lewicowych poglądów. Inb4 nie mówię tutaj o gospodarczych ale bardziej takich równościowych
@Reretos większość lewicowych osob chce równości lub pomocy dla osob które obecnie nie maja żadnych praw czy przywilejów. W zależności od kraju ta lewicowośc może być inna bo np. w jakimś islamskim kraju kobieta jest rzeczą i potrzebuje przywileju bycia człowiekiem i posiadania samostanowienia o sobie , a w takiej Polsce kobieta potrzebuje żłobka czy elastycznych godzin pracy by moc łączyć opiekę nad dziećmi i praca, bo w przeciwnym wypadku zostaje bez
Czy Waszym zdaniem lewicowe poglądy


@3k1m: co to znaczy lewicowe?

Czy masz na myśli narodowy socjalizm? Anarcho-syndykalizm? Anarcho-kolektywizm? Socjaldemokrację?

@3k1m zacznij od pytania jej np. czy otwarte związki uważa ze spoko? Jak powie że tak ALE ja bym nie chciala czy cos to juz niech zaświeci się lampka. Spytaj też czy mężczyźni i kobiety maja predyspozycje do różnych "ról" czy płeć nie ma znaczenia. To też red flag dla mnie jakby mi laska powiedziała ze nie mają znaczenia. A jezeli uważa ze aborcja ok przy określonych warunkach czy homoseksualni mogą brać
via Wykop
  • 0
@Mrjohnsmith:
Chyba mówiła o tym, że to spoko, w sensie otwarte zwiazki, ale nie dla niej. Kiedyś na początku znajomości też padło, że ona o trójkącie nie myśli, no chyba że bym chciał. Wtedy też mi się lampka zapaliła, bo nie sugerowałem że bym chciał. O prostytucji też się wypowiedziała, że to normalna praca i nic mi do tego. Trochę mnie to wszystko niepokoi
@3k1m: Zależy jak bardzo ekstremalne sa te poglądy. Różnice poglądów są normalne i jeśli dwie osoby potrafią rozmawiać i spróbować wypracować kompromis, to jak najbardziej taki związek może wypalić.

Z kolei ekstremalne poglądy (niezależnie jakie) będą zawsze problematyczne. To trochę jak wiązanie się z fundamentalistą religijnym, będąc samemu ateistą/agnostykiem lub nawet po prostu umiarkowanie religijną osobą. Ostatecznie osoba o skrajnych poglądach będzie próbować cię "nawrócić" albo cię odrzuci, bo funkcjonuje w