Wpis z mikrobloga

Patrząc na ceny po kursie to mamy mniej więcej takie same jak w #niemcy

Ale tam latwiej mi wydać 40€ na zakupy na 3 - 5 dni jak tutaj w tej polsce 60zł na jeden dzień.

Weźmy przykład dzisiaj:

Czekolada 5zł,
wędlina 30 deko 20zł,
chleby 17zł tylko 3 sztuki,
warzywa takie jak ogórki i pomidory oraz sałata 40zł,
wódka 90zł,
czipsy 6zł,
jakies kabanosy 30zł

no i dzieci chciały żelki. Niestety musiałem im odmówić bo nie stać mnie na kilka żelków za 8zł. W DE takie same kosztują 2€.

I to porównuje do zarobków mojego pracownika czy mojej żony, którzy mają 20€/h do zarobków przeciętnego pracownika na etacie w polsce tj 20zł/h. Dlatego nie chce mi sie wracać do tego kraju, bo nawet mając rbg 130 - 150zł to i tak ma sie nic do tego co mam w DE.

#zarobki #inflacja #pieniadze
  • 14
@bb89 tu psychologia działa, 2€ jest taniej w liczbach jak 8zł. Ciężej mi wydać na zakupy 100zł jak 20€. Z paliwem również inaczej. Przeciętny niemiec za jedną dniowke tankuje sie do pełna i robi zakupy na kilka dni a polak tankuje sie za 50zł i robi zakupy na cały dzień. Rozumiesz różnice?
@Zarzutkkake: dawno już wódki nie kupowałem. 90zł? Co to za wódka?
Bo jak brałem Belvedere to rzeczywiście około 200zł, a tak to walę whisky i bourbony od lat więc cały czas myślałem, że berbelucha to jakieś 20-30zł.
A gówniaki jak chcą żelki to niech se idą ulotki roznosić czy okradać cyganów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°)