Wpis z mikrobloga

Mam wrażenie, że z początku masz sporo wyrozumiałości dla tych chłopaków remontujących swoje fury, ale z czasem ją tracisz.

Chyba straciłem sympatię do tego środowiska, kiedy próbowałem porozmawiać z dwoma chłopakami, którzy zabili parę na pasach w Jeleniej Górze. Kompletny brak refleksji nad tym, co zrobili. Zestawiłem to z płaczem rodzin, które straciły bliskich, i trudno mi było znaleźć przestrzeń na wyrozumiałość. Dziewczyna jednego z kierowców usprawiedliwiała go, przekonując, że każdemu mógł zdarzyć się taki wypadek. Naprawdę? Ja nie jeżdżę po mieście 120 km/h i nie wydaje mi się, żebym mógł doprowadzić do takiej tragedii.


>Nie mieli poczucia winy, że zabili dwie osoby?


Nie. Mieli za to bardzo głęboki poziom wyparcia tego, co się stało. Do pewnego stopnia nawet rozumiem, że spojrzenie w lustro i powiedzenie „zabiłem człowieka” jest niezwykle trudne. Łatwiej wmówić sobie, że społeczeństwo się czepia, bo przecież „wszyscy tak jeżdżą”.


https://wykop.pl/link/7147601/potraciles-czlowieka-oj-tam-wszyscy-tak-jezdza
#polskiedrogi #samochody #wypadki #polska
BojWhucie - >Mam wrażenie, że z początku masz sporo wyrozumiałości dla tych chłopaków...

źródło: 123w

Pobierz
  • 7
@BojWhucie: Wszyscy #!$%@? tak robią, a jak ja jeżdżę przepisowo bo nigdzie mi się nie spieszy i sama podróż mnie cieszy to każdy się śmieje, że wymyślam i to tylko chwilowe. Ha #!$%@?

Tak samo z parkowaniem czy ogólnym dbaniem o miasto - śmiechy i chichy gdy aktywnie zgłaszam parkujących bardzo nieprzepisowo. PANIE KAŻDY TAK ROBI. A w dupie

Każdy mówi że jest źle ale nikt nic z tym nie robi
@BojWhucie: Tutaj największy problem jest taki, że lekarz w Polsce na prawo jazdy do którego się idzie to fikcja najczęściej (u mnie w mieście kilka lat temu był przypadek taki, że ślepemu napisali, że widzi a później boom w babę wjechał na przejściu). Zaś zbyt wielu osób na drodze nie dorosło do posiadania auta oraz nie ma podstawowej kultury i obycia
@BojWhucie: U mnie to wyglądało tak 100-120 zł (już nie pamiętam) na stół kartka wyglądająca jak test A,B,C z pytaniami pokroju czy jestem na coś chory i czy często spożywam alkohol zapytał się o wzrok i powiedział, że jak noszę okulary i soczewki to żebym to pierwsze nawet takie z bazaru za 5 zł do czytania nosił żeby się policja nie przywaliła. Równie dobrze mógłbym mu nie mówić, że źle widzę
@LosoweKontoLosowegoWykopowicza: Gdy ja zgłaszałem piratów na drodze co do których nie miałem wątpliwości, że mogą spowodować wypadek (wyprzedzanie 2x prędkością na pasach itp) to mnie w pracy od konfidentów wyzywali i jakieś docinki w stylu "a ten to z policji". A ja po prostu chcę po drodze jeździć bezpiecznie. I tak samo bezpiecznie mają czuć się ci którzy chodzą poboczem czy rowerzyści.