Wpis z mikrobloga

Naprawdę baba manager to najgorsze co może was spotkać. Rok temu jak się zatrudniałem dostałem pytanie czy będzie mi przeszkadzać to, że moim managerem będzie kobieta. Nie spodziewałem się co za tym pytaniem stoi, teraz już wiem. Fochy, zmiany nastrojów to jeszcze nic. Dzisiaj miałem zjebke na podstawie wiadomości którą wysłałem na czacie grupowym całego zespołu jakieś 3 tyg temu XD Dosłownie wyjęła telefon i szukala wiadomości napisanej na messengerze. Nigdy #!$%@? więcej #logikarozowychpaskow #rozowepaski #pracbaza #korpo
  • 13
  • Odpowiedz
@Judaszanin: najlepszy product owner jakiego miałem to była kobieta. Z drugiej strony 3 kolejnych najgorszych to były również kobiety.

W sumie to wyglądało tak (od najlepszego)
1. Kobieta
2. Facet
3. Facet
4. Kobieta

Od najgorszego

1. Kobieta
2. Kobieta
3. Kobieta
4. Kobieta

A ogólnie dysproporcja jest dość duża, myślę, że spokojnie 70-80% PO i PM to laski. Znajdą się zajebiste w tym zawodzie, ale zazwyczaj idą w skrajność. Albo
  • Odpowiedz
kompletnie nie czaje skad sfeminizowanie tego zawodu


@tekserew: w czym Pani sobie najlepiej radzi? W zarządzaniu ludźmi oraz pracy pod dużym stresem. Standardowa odpowiedź i rekrutacja na zasadzie "trust me bro". Pomijam fakt, że byłem w projekcie gdzie wywalili zajebistego manago i zastąpiono go nieogarniętą babką bo "produkt potrzebował opinii kobiety" XD Jakby nie można było zatrudnić konsultantki XD
  • Odpowiedz
@Judaszanin: mam managerkę kobietę, jest w moim wieku i jest turbo kompenenta. Oprócz managerowania zespołem pracuje równolegle jako inżynier i świetnie sobie radzi. Żaden z moich poprzednich przełożonych nie potrafił tyle rzeczy koordynować i spamiętać naraz co ona.
  • Odpowiedz
@Gluptaki: @Judaszanin kurde mam to samo

Najlepsi menago (chronologicznie)
Kobieta
Mężczyzna
Mężczyzna

Najgorsi:
Kobieta
Kobieta - ta była naprawdę pier***, coś w stylu tej od opa, też potrafiła wyciągać gówna typu "czemu ziewałeś" lub "czemu się spóźniłeś 87 sekund" xD

Żaden mężczyzna nie był najgorszy, nawet to nie - nie był po prostu zły. Byli dobrzy albo bardzo dobrzy.
  • Odpowiedz
@Judaszanin: niestety pracuję w zfeminizowanym zawodzie, więc 80% kierowników to kobiety. Tak z 80% magisterek awansując na kierasa dostaje małpiego rozumu. Panowie kierownicy są zwykle spoko i zazwyczaj najdłużej pozostają na stanowiskach.
  • Odpowiedz