Wpis z mikrobloga

@lentilek: @its_over_for_chlop ja wyciszyłem sobie łazienkę wata, która została komuś tam z budowy i efekt był zerowy. Jakies maty wygłuszające(trochę lepsze) to takie 50-70zl/m2 do tego dolicz płyty gipsowe i stelaże. Obstawiałbym z 15-25k zł za mieszkanie 50m2. Zauważ tez, ze stracisz trochę przestrzeni.
  • Odpowiedz
@Tigermass: Wygłuszenie łazienki to chyba nic nie da bo zazwyczaj w starych i nowych blokach tam jest pion wentylacyjny również i przez niego się niesie hałas. Ktoś może mieć imprezę 2 piętra niżej a ty wchodząc do swojej łazienki słyszysz co się dzieje i mówię tu o nowym budownictwie.
  • Odpowiedz
@lentilek: akurat wygłuszalem dla siebie, a nie ze wzgledu na hałas ze strony sąsiadów. Chciałem pozbyc sie halasu muzyki podczas kąpieli różowej, pralki oraz padającej wody z prysznica, tak żeby w sypialni nie było nic słychać. Na żadna z tych rzeczy nie pomogło, na szczęście chociaż pralka jest ultra cicha :P
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: podłogę tak żeby dołu nie słyszeć to chyba najgorzej, trzeba by pewnie parę-paręnaście cm podnieść a i tak może niewiele dać. Ja miałem ten problem że za to z góry (bo na dole są tylko pomieszczenia gospodarcze) raz na jakiś czas sąsiad napieprzał w nocy, równo z początkiem ciszy nocnej, w kółko tę samą piosenkę folkową na akustyku i zastanawiałem się co z tym zrobić. Co prawda już dawno tego
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: ja parę lat temu w jednym mieszkaniu stosowałem te maty: https://www.wyciszamy.net/c10111-izolacja-akustyczna-aku-pr-140/data=875,50,0,3,0,0
I polecam. Kupowałem wersję 3cm, tyle że ona wtedy kosztowała 30 zł/m2 a teraz widzę że 80... no cóż, inflacja. Nie wiem czy się zmieścisz w 20k. Jak kawalerka to może tak. Ale skoro chcesz się wygłuszyć tylko od ku.rwy z dołu to po co chcesz całe mieszkanie wygłuszać?
  • Odpowiedz
@bero33bb:

trzeba by było dosłownie wygłuszyć każdą powierzchnię, zrobić box-in-box jak w studiach nagraniowych


dokładnie tak, tylko, że musiałoby być to zrobione w każdym mieszkaniu w bloku, żeby blokować dźwięki "u źródła", tak żeby nie przechodziły na ściany nośne, stropy itp.
  • Odpowiedz
@its_over_for_chlop: wygłaszać dźwięki od sąsiada musisz czymś ciężkim np. stelarz GK podwójnie plytowany i w środek wełna.
Jeżeli nie chcesz żeby ciebie było słychać to możesz próbować z matami akustycznymi, ale to raczej badziew marketingowy.
  • Odpowiedz
@konrado12: troche inflacja troche zerownie na idiotach ktorzy ¯\(ツ)/¯ i kupuja...

OP - nic nie ruszaj, szkoda kasy, zachodu i miejsca. Od sasiadow trudno a prysznic rozowej no ja pierdziele, nie wiem moze zatyczki do uszu ;)
  • Odpowiedz