Wpis z mikrobloga

Hejka Mircy ja z pytaniem czy zestaw ok, czy nie. Składam go dla 14-latka (sąsiada) z takiej trudniejszej rodziny, który uskładał sobie hajsiwo.
(ma już monitor WQHD 144Hz który używał do konsoli PS4)

Przeznaczenie to głównie kidosowe FPS, ale fabularnych gier AAA też nie wyklucza.

Jest już cały podjarany, bo będzie to jego pierwszy PC. Na jakieś elementy RGB też by się nie obraził..

Budżet miał być do 1250€, ale jakieś wahania ponoć są dopuszczone ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja z pytaniem, czy jest ok, i czy jest ewentualnie na czym uciąć?
(nie wiem czy ten Arctic nie za słaby)

Względnie jakaś alternatywa Intela z Nvidią?

#pcmasterrace #zestawkomputerowy
Pobierz kurczakos1 - Hejka Mircy ja z pytaniem czy zestaw ok, czy nie. Składam go dla 14-latk...
źródło: Zrzut ekranu 2023-07-03 194939
  • 24
@Runaway28 dobra widzę, że dla, sąsiada nie doczytałem. Moim zdaniem lepiej dołożyć jak za bardzo hajsu nie ma to później nie będzie tak bolało przy zmianie jak się okaże, że komp za słaby. Zresztą ten monitor to 2k, to można zejść jeszcze z grafiki i wziąć 6800 i też są radę
@kurczakos1: @kurczakos1 nie polecam karty, mialem ta i referencyjna ten sam model i grzaly sie i byly glosne w cholere. Ogolnie osobiscie nie poszedlbym wiecej w AMD. Mialem podobny zestaw ale kupowalem gdy ceny byly wyebane w kosmos i wyszlo mi okolo 2k£ w tamtym roku + monitor.
Ale na 144hz wszystko mi smigalo jak rakieta. Jedynie Squad gdy bylo duzo dymu potrafil zrzucic do 50 fps.
@kurczakos1 tak ale wiesz am4 już nie będzie wspierane. Nie będą wychodziły nowe generację i jak naprawdę procesor będzie nie wyrabiał to trzeba będzie wymienić mobo i ramy. A w am5 to płyta główna zostanie tylko się bios zaktualizuje wsadzi nowy procesor i tyle a jak by się chciało szybsze ramy to się za jakiś czas też wymieni :)
@kurczakos1: gdyz w dosc obszernej teorii grajac tylko na zwyklym rasterze, to radeony wzglednie maja lepsze wyniki porownujac oczywiscie cene w tym wypadku €/ 1 klatka fps. Mozliwe ze rzeczywiscie w jego wypadku radeon bedzie lepszym rozwiazaniem skoro on grs tylko w kidosowe fps. Karty geforce sa dobre dla graficznych maniakow ktorzy nie moga przezyc jak nie graja z ray traycingiem.
@kurczakos1: tak to jest ostatni w miare dobry geforce najnowszej(ogolnie dosc slabawej serii) w sensie najbardziej oplacalnym geforcem jest 4070ti jezeli mowimy cena do wydajnosci. Ja sam mam 4080 i pluje sobie w brode ze juz nie poswiecilem pare stowek wiecej i nie wzialem 4090 albo poprostu nie oszczedzilem i nie wzialem 4070ti. Wlasnie 4070ti jest karta ktora bym chyba najbardziej polecal. 4070 jest okej jednak nie schodz ponizej. 4060ti i
@kurczakos1 w sumie najtańsza płyta pod am5 styknie. Ramy do max 6200 MHz bo więcej z tą generacja nie ma sensu. A procek to hmm któryś ryzen 5 z, serii 7xxx :) no i jak przedmówcy mówili w czystej rasteryzacji to radeon jest lepszy. I nie słuchaj narzekaczy ja mam od zawsze te karty i narzekać nie mogę :)