Wpis z mikrobloga

Czy ja dobrze rozumiem? Potężny influenser multipla i milioner byznesmen tuman (uważający się za inteligentnych ludzi) wzięli pod skrzydło małolatę chorą psychicznie, która ciągnęła fiuty raz za 50zł a raz za szczura kryształu (zależy od dnia i popytu) celem wykorzystania jej zasięgów, ale nie pomyśleli o tym aby zmienić maila/nr tel albo najlepiej cały telefon żeby być pewien swoich długoterminowych żniw i benefitów? Tymczasem człowiek z FASem z IQ mojej porannej kackupy rozegrał ich jak jakiś pier*olony Einstein idąc do operatora sieci, zastrzegając kartę SIM, wyrabiając duplikat i równocześnie odbierając dostęp do sociali czaki XD Jeszcze do wisienki na torcie brakuje aby tucznik zablokował jej ajfona przez icloud, wtedy gówniara by nawet nie miała na czym godzinę sprawdzić, została by dosłownie z niczym ( ͡° ͜ʖ ͡°) #famemma #danielmagical #bekazpodludzi
  • 30
  • Odpowiedz
@plazma: prokuratura ma obowiązek wszcząć postępowanie jak łysa to zgłosi, a co z tego bedzie to sie okaże. Z resztą sprawę o zniesławienie też może śmiało wytoczyć i grubemu i psychotropowi, nie ważne że jej z nazwiska nie podali

Ogólnie to sobie potencjalnego syfu narobili wszyscy oprócz niej XD to jest zabawne max. Dwaj debile to są
  • Odpowiedz
@ZACIENTY_CAPSLOCK: Ale jaki nieautoryzowany? Z tego co przeczytałem to ta cała Nikola zmieniła telefon mediów na numer Magicala, bo był leak jej numeru telefonu na wykopie. Więc jaki nieautoryzowany jak wszystkie te media były na numer telefonu czyli dane Magicala? :D Sądu gówno obchodzi kto prowadził media. Ważne jest do kogo należało konto, a według danych to było konto magicala. Dowodzi tego numer telefonu który zgodnie z prawem musi być zarejestrowany
  • Odpowiedz
@Luqart: jak ktoś zaparkuje na twojej posesji to też jego auto nie należy do ciebie, jak ci ktoś wyśle przypadkiem pieniądze to też nie należą do ciebie. Numer telefonu to tylko metoda autoryzacji - to, że był zarejestrowany na Magicala nie znaczy, że nie używała go Nikola, nie mówi też nic o tym kto jest właścicielem konta. Tam były odbierane raz na kilka mc SMS z kodami, a nie służył to
  • Odpowiedz
@ZACIENTY_CAPSLOCK: Rozróżniam te fakty. Z tego co sam przeżyłem to wiem, że numer telefonu wcale nie jest tylko metodą autoryzacji, a wchodzi w skład danych osobowych od czasów pamiętnej i pięknej ustawy antyterrorystycznej po której każdy numer musi być przypisany do konkretnego obywatela.

Tak czy siak Magical miał prawo wejść na to konto, bo miał autoryzację którą sama Nikita mu udzieliła. Nie włamał się na nie.

Nikita to mentalne dziecko. Jestem
  • Odpowiedz
@Luqart: no jest przypisany i co z tego? Ciągle odnosisz się do numeru telefonu, a to nie o numer chodzi - tylko o konta w socialmediach. To numer telefonu jest przypisany do obywatela X, a nie wszystkie konta założone za jego pośrednictwem

Zakładasz na PayPalu konto jako Jan Kowalski, podpinasz numer teleonu swojej kobiety Leokadii Nowak, to do kogo należy konto? Do ciebie, do niej, czy do was po połowie?

Jeśli
  • Odpowiedz
@ZACIENTY_CAPSLOCK: Tym, że numer telefon jest czymś co sąd może zweryfikować.
Możesz mi napisać kim jest Nikola Alokin? Nie ma kogoś takiego. Ona ma inne nazwisko. Alokin to anagram jej imienia.
Jej błędem było podszywanie się pod kogoś innego na instagramie.

Więc kto ma prawa do tego konta? Nikola Alokin która nie istnieje czy Daniel Magical którego numer telefonu jest przypisany do konta na instagramie? Sam miałem kilka lat temu podobną
  • Odpowiedz
@Luqart: numer telefonu można zweryfikować no i spoko, ale nie o numer tu chodzi

A właśnie rolą sądu w tej hipotetycznej sytuacji byłoby udowodnienie, że konta należą bądź nie należą do Nikoli. Mogła tam sobie podać co chciała, nie miała obowiązku podawać swoich prawdziwych danych. W takich sprawach wzywa się właśnie świadków i ekspertów, bo ważna jest choćby historia logowań

Ale w tej sytuacji kiedy ona to konto założyła, ona na
  • Odpowiedz