Wpis z mikrobloga

Byłem ostatnio na wakacjach poza Unią i mam kilka pytań o roaming (strefa 1):
1. Potrzebowałem wysłać sms, przy próbie wysłania pojawiał się błąd 2 (i czerwoną czcionką komunikat pod jego treścią że "nie można wysłać, spróbuj ponownie"). Łącznie jak się okazuje po fakturze kliknąłem na tą wiadomość 8 razy i jak się okazuje, #orange policzyło za wszystkie PRÓBY wysłania tej wiadomości. Czemu płacę za to?
2. Potrzebowałem zadzwonić, 3 połączenia krótkie były ładnie przeprowadzone przez wifi calling, natomiast dłuższe 6-minutowe było przeprowadzone przez sieć, były robione z tego samego miejsca. Jak mogę się upewnić na przyszłość, że telefon nie włączy mi sieci przy połączeniu wifi?
3. Miałem w planie abonamentowym z firmy roaming wykupiony i włączony, i jeszcze muszę się dowiedzieć czemu nie zadziałał. W każdym razie - jak mniej więcej wyglądają ceny takich usług gdy roaming jest włączony a jak gdy jest wyłączony? Czy gdyby był "włączony" (bo niby był), to te rzeczy które zrobiłem weszły by po prostu pod abonament jak zwyczajne połączenia krajowe i nic bym za nie płacił jak co miesiąc czy wyglądałoby to jakoś inaczej?
#pytanie #telefony #orange #roaming #sieci #telekomunikacja #internet #podroze
  • 3
  • Odpowiedz
1. Być może wysłałeś wiadomości bez +48. Trafiały do sieci roamingowej i dalej nic było wiadomo co z nimi zrobić. Jak były z +48 to reklamacja.
2. Przed połączeniem włączasz tryb samolot i odpalasz tylko wifi. Inaczej sieć decyduje o przepięciu na LTE, jeśli jakość wifi jest słaba.
3. Roaming pozwala w ogóle połączyć się z siecią poza PL, nie ma nic wspólnego z cenami usług.
  • Odpowiedz
@interpenetrate:
ja mam a to swoje sposoby
1. internet:
w Polsce takiej opcji nie spotkalem ale w Austrii mozesz kupic sobie karte sim tylko do internetu z nielimitowanym transferem na doladowanie za 30€ na miesiac co nie oznacza ze musisz doladowywac co miesiac a jedynie kiedy potrzebujesz, co najlepsze mozesz z tym jezdzic po calym swiecie i nie masz naliczanych dodatkowych oplat mimo ze jestes w roamingu
2. jesli trzeba zadzwonic
  • Odpowiedz