Wpis z mikrobloga

Mój dobry kolega, Ukrainiec wrzucił właśnie na Facebooka wpis ze zdjęciem grobu Bandery i komentarzem w stylu "święte miejsce dla każdego Ukraińca".

Co powinienem napisać w komentarzu?

Dodam, że rodzina mojej babci została zamordowana na Wołyniu, ona sama ledwo uszła z życiem.

#ukraina #bandera #wolyn
  • 32
  • Odpowiedz
@BuahahaXD: Sasza, a musisz pisac ten komentarz?
I jak w ogole dales rade zaprzyjaznic sie z Ukraincem? Ty szto? Tupyj kak kacap?
Przeciez Bandera, Wolyn, Stepy Akermanskie i babcia co cudem uszla spod widel
  • Odpowiedz
@BuahahaXD: Z historia wojuen tak jest ze pisza ja zwyciezcy. Bohater jednej strony to oprawca drugiej. Mozemy pamietac, mozemy uczyc sie na bledach, ale mozemy tez nie brac pewnych rzeczy osobiscie. Historia jest skomplikowana, obwinianie sie na wzajem prowadzi tylko do jej powtorzenia...
  • Odpowiedz
@JayCube: relatywizujesz.

My nie mówimy o generałach czy dowódcach wojennych, tylko o gościu, który był intelektualnym przywódcą organizacji masowo mordującej cywili na podstawie ich narodowości.

To są fakty. I tak jak Niemcy odrzucają Hitlera, tak Ukraińcy powinni odrzucać Banderę, Szuchewycza i resztę tych śmieci. W Polsce powinno być 0 tolerancji dla Ukraińców którzy odwołują się do dziedzictwa ludobójczych organizacji. I potężny nacisk na Ukrainę w kwestii ekshumacji.

Oczywiście tego nie ma,
  • Odpowiedz
I tak jak Niemcy odrzucają Hitlera, tak Ukraińcy powinni odrzucać Banderę, Szuchewycza i resztę tych śmieci


@Wolfman91: Moze. Tak jak polacy odzucaja "Burego"
Ale sprawa jest bardziej skomlikowana. Pamietaj ze Ukraincy walczyli z Polska, bo 2RP wcale nie byla dla ukraincow cudownym miejscem do zycia. Opresje ktore przez wiele lat doprowadzily do wlasnie takich a nie innych nastrojow spolecznych, przymusowa polonizacja, zakaz pelnienia funkcji publicznych itp.
Bandera byl bez watpienia zbrodniazem,
  • Odpowiedz
@Wolfman91:

Ukraińcy powinni odrzucać Banderę, Szuchewycza i resztę tych śmieci.

Miejmy nadzieje, ze kiedys tak zrobia. Natomiast w tej chwili i oni i my mamy wazniejsze sprawy na glowie.
  • Odpowiedz
@JayCube: II RP to było państwo, w którym Ukraińcy regularnie przeprowadzali zamachy terrorystyczne, mimo przyjęcia ogromnej liczby uchodźców z ukraińskiej SSR oraz tych, co przeżyli Hołodomor.

„Bracia” odwdzięczyli się wyżynaniem polskich kobiet i dzieci wtedy gdy mężczyźni byli na wojnie.

Zanim wyjedziesz z akcją rewindykacyjną wschodnich świątyń, to zobacz w jakich czasach i przez kogo były one pobudowane,
w miejscach, gdzie ludność była katolicka.
  • Odpowiedz
  • 2
@KIaudiuszeq Mieszkałem przez ponad rok na Ukrainie, jest tam naprawdę sporo fajnych ludzi, natomiast mają zryte berety przez nacjonalizm. I to nie jest nacjonalizm w stylu Ruchu Narodowego czy Młodzieży Wszechpolskiej u nas. Oni to traktują dużo poważniej. Myślę, że w dużej mierze wynika to z nienawiści do Rosji oraz kompletnego braku sensownej historii czy bohaterów narodowych.

A typ o którym pisze jest osobiście bardzo w porządku, nic do Polaków nie ma.
  • Odpowiedz
Miejmy nadzieje, ze kiedys tak zrobia.


@Aktywista: Nie miejmy nadzieję, tylko mamy ich do tego skłonić, a nie rozdawać wszystko za darmo jak ostatni frajerzy.

Natomiast w tej chwili i oni i my mamy wazniejsze sprawy na glowie.


Od 30 lat mamy do czynienia z tego typu pieprzeniem. Jakoś żołnierzy wermachtu można ekshumować, ale polskich cywilów nie.
"Bracia ze wschodu".
  • Odpowiedz