Wpis z mikrobloga

Myślę że takiej naprawy nie było jeszcze na polskim youtube, w tym wideo kupiłem 16 calowy macbook pro, ostatni model na procesorze intel, który był zalany a sprzedawca nie pochwalił się tym, był też zablokowany przez icloud.
Ciecz uszkodziła połączenie taśmy flex do szkła matrycy, starając się to naprawić szukałem w internetach informacji czy to jest możliwe, jak się do tego zabrać, jakich rozwiązań użyć? Wiecie co? Nie znalazłem nic sensownego więc postanowiłem coś pokombinować, no bo jak to tak, że się nie da?!
Naprawa powiodła się, wyświetlany obraz odzyskał pierwotną jakość, trwało to kilkanaście godzin, tutaj macie to skrócone do 15 minut
Zobaczcie bo tak szalonej naprawy szybko nie zobaczycie ;)

#majsterkowanie #diy #elektronika #lutowanie #macbook #laptopy #polskiyoutube
Pan_Slon - Myślę że takiej naprawy nie było jeszcze na polskim youtube, w tym wideo k...
  • 25
@Pan_Slon ja kiedyś kupiłem mbp16 za 12k z MDMem o czym sprzedający nie raczył wspomnieć w opisie a potem palił głupa że nie przeszkadza w używaniu, skontaktowałem się z allegro i zapewnili że się należy zwrot. Trzeba uważać na januszerkę
@qtax: miałem kilku klientów którzy od firm poprzez Allegro kupili takie macbooki tj z MDM, kompletny zlew ze strony sprzedawcy i rżnięcie głupa byle klient się odpierdlił, z mojej strony była interwencja związana z przeprogramowaniem efi itp Niestety klient musiał za to zapłacić
@Pan_Slon obejrzę na spokojnie w domu, ale z tą "szaloną naprawą" to bym się nie rozpędzał.

Rakowiecki kiedyś wrzucił film z naprawy połamanej PCB w obiektywie aparatu i dał radę przywrócić pełną funkcjonalność obiektywu.
@b7kj: plytka i sciezki w takiej plytce są lekko 5 razy większe i mozna je zlutować, tego tutaj nie zlutujesz ;) po za tym takiej naprawy, w takiej skali nie znajdziesz na jutubie, a przynajmniej ja szukajac przez kilka dni z rzedu, nie znalazlem nic sensownego. Rozumiem jednak ze aura danej osoby powoduje, ze odebranie materialu moze byc takie albo inne ;)
@Pan_Slon nie aura danej osoby, tylko pisanie na wejściu że "TAKIEJ NAPRAWY JESZCZE NIE BYŁO NA POLSKIM YT".

Na wejściu trąci byciem bucem IMO.
@Pan_Slon: pytanie troche nie w temacie ale kogo innego mam pytac, jakbys mial procentowo okreslic, na podstawie nie wiem wizyt klientow, to czy wiekszosc facetow czy kobiet posiada IP? Wydaje mi sie ze popularny wsrod kobiet i to mocno.