Wpis z mikrobloga

@snorli12: Wynajmują na spółę z kimś, zazwyczaj partnerem. Wówczas "jedna pensja idzie na opłaty a żyje się z drugiej", jak mi kiedyś ktoś powiedział. Jeszcze inna oczywista-oczywistość jest taka, że nie wynajmują, ale mają własnościowe mieszkanie po kimś z rodziny.
  • Odpowiedz
nikt za tyle nie pracuje, a jak nawet to ma mieszkanie własnościowe lub żyje w komunalnym. 3,5 koła to nawet studentka na pół etatu w jakimś gównosklepie typu zara zarobi- rodowici mieszkańcy cenią się i nie pracują za minimalną wypłatę- tylko przyjezdni słoiki zgadzają się na taką płacę.


@Nowystaryziel: fajne bajki opowiadasz. rodowity warszawiak here, pracuję w firmie telekomunikacyjnej (jednej z tych czterech największych) jako typowy "pan od excela" i zarabiam
  • Odpowiedz
@snorli12: Albo zarabiają więcej albo nie wynajmują - mieszkają w kilku, mieszkają u rodziny, wynajmują pokuj w akademiku. Uważam że jeśli chcesz żyć jakkolwiek przyzwoicie, w jedną osobę, to 7k na reke to minimum w warszawie.
  • Odpowiedz
@snorli12: wynajmują pokoje, bez kitu. Moja znajoma nauczycielka angielskiego lat 31 wynajmuje pokój, tak samo inna znajoma ze studiów, inżynier budownictwa - na budowę nie pójdzie bo jest mega introwertyczką a w biurze zarabia grosze.
  • Odpowiedz
zarabiając 3,5k na rękę a koszty wynajmu mieszkania wynoszą 2,5k albo nawet więcej? Przecież takich ludzi jest mnóstwo

@snorli12: Nie wydaje mi się, żeby było mnóstwo, większość singlów ma RiGCz i nie wydaje ponad 50% zarobków na wynajem, prawda? Prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@snorli12: wynajmuje mieszkanie z dwoma ziomkami i siostrą jednego z nich, najgorzej jest jak chce zaprosic jakas kolezanke do siebie/.. ale nie jest tak źle, w gronie raźniej i serio miło mi się przebywa z wieloletnimi przyjaciółmi. jakos sie żyje no, nic sie nie poradzi, tym bardziej ze w moim zawodzie wiecej lat pracy = wieksza płaca
  • Odpowiedz
Ja zarabiam tyle i moja dziewczyna również. Jak rozłoży się koszty życia na dwie osoby to żyje się normalnie.


@SzycheU: serio wydajecie po 3,5k-4k na mieszkanie i żyjecie normalnie zarabiając tyle?
Czy jest jakiś haczyk w postaci wynajmu pokoju, kawalerki, domu rodziców?
  • Odpowiedz
jak pracowalem na praktykach w IT juz to byl mid, ktory do warszawy dojezdzal z Warki (60km), 1:30h pociagiem i po wawie.


Jezu jaki on byl szczesliwy ze mu dali kredyt na mieszkanie na bialolece (skad pewnie dojezdzal 1:45h XDDDD)


@programista15cm:
Dwa pytania:
1. czy on na pewno dobrze policzyl ze mu ta wymiana sie oplacala? Duzo zalezy od tego ile od domu i pracy mial do PKP, bo jak bliziutko
  • Odpowiedz