Wpis z mikrobloga

@niochland: zastanówmy się... Pracowałam na etatach od 19 roku życia, oplaciłam sobie sama 3 kierunki studiów (bo uczyłam się zaocznie i pracowałam), przebranżowiłam się do tej pory (nie licząc studiów) jakieś 4 razy. Ostatnie przebranżowienie na poprzednim macierzyńskim, żeby pracować na freelancerce i móc zajmować się dzieckiem. W tym czasie odlożyłam pieniądze, które wystarczyły na zakup działki pod dom (a także ma opłaty związane z pozwoleniem na budowę i dozbrojenie
  • Odpowiedz
@caius_cosades gowno prawda a nie zabezpieczenie.
Po prostu mlodzi nie chca miec odpowiedzialnosci, żadnej najlepiej. Licza sie wycieczki do Barcelony i ma Bali i jaranie haszyszu z Bengalskimi księciami, a nie dzieci.
Po prostu wygodnictwo.
  • Odpowiedz
  • 0
@WielkiNos Bo mogą, jak mają tyle kasy co Naomi Campbell. ;)
Tylko większość jednak tyle pieniędzy nie ma i tyle, chyba trzeba sobie z tego zdawać sprawę?
  • Odpowiedz
ale co w tym złego? piszesz jakby każdy musiał mieć kaszojada, bo to jego obowiązek


@seanconnery: nie, ale nie czarujmy jakimiś bzdurami, że młodzi są odpowiedzialni i dlatego nie chcą xD
  • Odpowiedz
paradoksalnie mogą czuć się odpowiedzialnie z decyzją o nierobieniu dzieci ze względu na ich nieodpowiedzialność ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@seanconnery: tu się zgodzę :D
taka odpowiedzialność przypadkowa
  • Odpowiedz
Po prostu mlodzi nie chca miec odpowiedzialnosci, żadnej najlepiej. Licza sie wycieczki do Barcelony i ma Bali i jaranie haszyszu z Bengalskimi księciami, a nie dzieci.

Po prostu wygodnictwo.


@loczyn:
Powiem ci na moim przykładzie - urodzony na początku lat 90. W domu biednie nie było, ALE NUDNO. Przewidywalnie. Przez kołowrotek można dostać zaniżonego nastroju. Teraz 10 - 20 lat później, kiedy pojawia się szansa na zarobienie dobrych pieniędzy, to
  • Odpowiedz
Po pierwsze to Naomi Campbell może mieć dziecko w tym wieku (a raczej ma jakieś szanse) a nie ty julko z Polski.


@LifeReboot: poza tym, ona może oddać swoją komórkę jajowa dwudziestoletniej Tatianie która pod opieką najlepszych specjalistów donosi to dziecko
  • Odpowiedz
  • 0
>dwukrotnie wzrasta ryzyko wad i chorób u płodu.


Które normalnie wynoszą... %?


@elukubracja_depresji dla każdego rocznika kobiety są inne. Nie pamiętam dokładnie, ale np. jak masz dla kobiety 35 letniej ryzyko trisomni 1:300 to dla 36 letniej 1:150 czy jakoś tak. Do tego jeszcze dochodzą statystyki np. dla autyzmu rodzice powyżej 30 lat są czynnikiem ryzyka itd.
  • Odpowiedz
Powiem ci na moim przykładzie - urodzony na początku lat 90. W domu biednie nie było, ALE NUDNO. Przewidywalnie. Przez kołowrotek można dostać zaniżonego nastroju. Teraz 10 - 20 lat później, kiedy pojawia się szansa na zarobienie dobrych pieniędzy, to chce się W KOŃCU korzystać z życia. Posiadanie dziecka kojarzy się właśnie z takim kołowrotkiem.


@jakismadrynickpolacinsku: Ja mam i nie narzekam. Zwiedzam więcej niż moi znajomi single i sobie na
  • Odpowiedz