Wpis z mikrobloga

Jaki przelicznik wynagrodzenia z UoP na B2B u tego samego pracodawcy? Wiem, że powinienem zacząć od tego, że koszty pracodawcy = netto na B2B. Ile powinienem jeszcze zarządzać więcej ze względu na minusy B2B.
- Na b2b odpowiadasz całym swoim majątkiem, a nie jak na uop trzema pensjami.
- Urlop dostanę nieoficjalny. Powinienem chcieć aby był zapis w umowie? Z tego co wiem, to firma zasłania się tym że nie może go wpisać, bo to podchodzi pod stosunek do pracy.
- Nie masz chorobowego
- Masz mniejsza zdolność kredytową
- Mogą cię zwolnić bez powodu i nie będą ci wypłacać odszkodowania
- Będziesz miał niższą emeryturę
- Nie będziesz chroniony przez prawo pracy.

No generalnie sporo tych minusów jest. Ile realnie mogę więcej chcieć przez nie?

P.S. Wiem, że przy przejściu z UoP na B2B u tego samego pracodawcy traci się ulgę ZUS, ale tą sprawę mam załatwioną i jej tu nie uwzględniam (tzn. nie jest ona problemem).

  • 20
  • Odpowiedz
@Potezny_Odyniec: na b2b jest dla firmy bardzo korzystne to ze de facto mogą Cię zwolnić w każdej chwili na byle pierdnięcie, łączy się tylko z nimi jedna umowa i faktura, nic więcej. Mnie zwalniano bez kozery tak trzy razy :) pracowników na UoP nigdy, zawsze się z nimi żegnałem heh
  • Odpowiedz
@exori_vis

@Potezny_Odyniec: aktualnie jestem na etapie w życiu ze #!$%@? b2b ma rzecz UoP, wiec nie chce mi się liczyć a te 3k-4k przy i tak dobrych zarobkach mi nie robi aż takiej różnicy by zrezygnować z benefitów UoP


jakie benefity są warte prawie 50k rocznie różnicy?
  • Odpowiedz
@Potezny_Odyniec: bierzesz koszt pracodawcy i dzielisz to przez 18-19 dni, a następnie mnożysz przez 21. To Ci uwzględnia wtedy urlopy i śladowe chorobowe.

Masz płacone za dzień pracy więcej, jak bierzesz urlop to nie zarabiasz nic. Ale odkuwasz to sobie właśnie tym że w 18 dni powinieneś zarobić równowartość kosztu UoP dla 21 dni.

Ta kwota to minimum. Spotkałem się też z przelicznikiem brutto * 1.5.
  • Odpowiedz
@shoehart: te wyliczenia są błędne. Nie dość, że założył wspólne rozliczanie się z bezrobotną żoną (xD) to nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby stawka B2B nie była odpowiednio wyższa niż UoP brutto.

Rozumiem, że ktoś może mieć ofertę gdzie oferują mu netto b2b równe koszt pracodawcy albo nawet brutto, ale takiej oferty się po prostu nie akceptuje i tyle.
  • Odpowiedz
@Potezny_Odyniec: Nie mam płatnych dni wolnych. Tak, właśnie ten przelicznik 1.5x w moim przypadku uwzględnia +/- koszt pracodawcy z 3 dniami wolnego na urlopy/choroby w miesiącu + koszta ewentualnego ubezpieczenia i ryzyko idące za B2B. Jakbyś chciał pokryć sam koszt pracodawcy + 3 dni wolnego w miesiącu (czyli 26 dni wolnego rocznie + 10 dni chorobowego), to wychodzi około x1.4.

Przykładowo:
- 25000 brutto daje koszt pracodawcy 30120
- Mnożysz 25000
  • Odpowiedz