Wpis z mikrobloga

Kolejna rozgrywka zakończona, tym razem Ajuranem który stał się Somalią (ʘʘ)
Powoli rozumiem już jak działa rozgrywka, jak tanio developować prowincję, tylko dalej nie bardzo kumam jakim cudem 50 tysi wrogiej armii rozwala moje 100 ( ͡° ʖ̯ ͡°)

PRZED PAŃSTWEM DZIEDZICZNE TEOKRATYCZNO-PARLAMENTARNE IMPERIUM SOMALIJSKIE

#eu4 #gry #paradox #europauniversalis #europauniversalis4
Wanzey - Kolejna rozgrywka zakończona, tym razem Ajuranem który stał się Somalią (ʘ‿ʘ...

źródło: eu4 2023-06-30 18-22-34-33

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@Wanzey: wow, czy teraz często tak wygląda, że jest sporo dużych blobów a nie jeden wielki border gore? (nie mam najnowszego dodatku)
  • Odpowiedz
  • 0
@cor1sto: Profesjonalizm mam na 100% się nauczyłem do czego służy drilowanie, dyscyplina chyba spoko była a morale to nie wiem, ogólnie to ja często robię tak że np te armie mają po ponad 20k piechoty i blisko 20 arty ()
@vulcanitu Wielka migracja ( ͡° ͡°)
@eMszu Myślę że jest faktycznie miej border gorów, ale zdarzają się ( ͡° ʖ̯ ͡
  • Odpowiedz
@Wanzey: nie ma znaczenia czy wyśleś 100k czy 200k ponieważ liczy się przede wszystkim combat width. Jeżeli przeciwnik bije cię na głowę jakością swojej armii a ty masz przewagę liczebną to wysalasz do kontaktu z przeciwnikiem armie która wypełnia combat witdth + 4 jednostki piechoty i od techu 16 pełny combat width dział i dosyłasz jednostki piechoty w miarę upływu walki. Jeżeli wyślesz od razu 100k piechoty to owszem będą uzupełniać
  • Odpowiedz
@Wanzey: Konie w armii to dość kontrowersyjny temat, Jeżeli nie grasz krajami które mają dużo bonusów do kawalerii(jak Polska, hordy) to raczej nie powinieneś jej używać poza pierwszymi ~50 latami. Nie potrzebujesz też tego screena, w zakładce wojska masz combat width dodajesz 4 i masz gotową armie. Od techu 16 dodajesz do tego combat width dział i dzielisz takie coś na 2 oddziały żeby uniknąć zbyt dużych strat z attrition. Oddziały
xanno - @Wanzey: Konie w armii to dość kontrowersyjny temat, Jeżeli nie grasz krajami...

źródło: 20230703143035_1

Pobierz
  • Odpowiedz
@Wanzey @Wanzey w dużym skrócie, masz bitwę gdzie po twojej stronie może walczyć jednocześnie 40k ludzi w tym 20k to pierwsza linia a druga linia to tylko armaty, podczas bitwy liczy się to by nie załamała się pierwsza linia więc tak naprawdę możesz dosyłać tylko piechotę i w znikomej ilości kawalerię. Tak naprawdę to tak o takie micro nikt nie będzie zabardzo zabiegał, ale warto trzymać w późniejszej grze np stacki po
  • Odpowiedz