Wpis z mikrobloga

@zimowyporanek: Nein. Po prostu ostatnio przydarzyła mi się podobna sytuacja, a że jest dość rzadka to przyznaję, że nie byłem pewien na 100% czy sobie mogę tak zawrócić. Niby na normalnej drodze też możesz zawrócić jeśli jest przerywana linia, chyba że utrudniasz komuś jazdę, czyli ktoś jedzie za tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wredna_pomarancza: Nie jestem pewny czy jadąc drogą dwukierunkową możesz wykonać manewr zawracania jeśli trzeba go wykonać na dwa razy tzn. skręt w lewo, jazda do tyłu i dopiero w pełni zawracasz. Jeżdżę już ponad 10 lat i chyba nigdy czegoś takiego nie widziałem na drodze (oprócz policji na sygnale).
@Nobody32: Zawracanie na drodze jest jak najbardziej dopuszczone. Po co w takim razie by uczyli na kursach zawracania "na trzy razy"?
Do tego ono służy, by się nauczyć jeździć "od krawężnika do krawężnika" przy zawracaniu bo robi się to szybciej. A że niektóre #!$%@? nie ptrafią tak zawrócić to później sa problemy bo cofa i rusza do przodu po parę centymetrów a z "trzech" robi się "pięć razy".
@Wredna_pomarancza: Chodziło mi o taki manewr, że chcesz zawrócić na drodze dwukierunkowej, ale nie możesz tego zrobić na raz bo np. pobocze jest za małe, czyli musisz skręcić w lewo, dojechać do krawędzi, trochę do tyłu i dopiero wtedy możesz wykonać pełny manewr.
i trzymać się lewej krawędzi, bo jakoś tak po prawej pociągnąłeś tę linię


@Wredna_pomarancza: jeśli się nie da inaczej, to nie trzeba (Art. 22.3 - a i tak literalnie dotyczy jedynie skręcania).

można wykonać legalnie taki manewr jak na zdjęciu?


@Nobody32: Można, chociaż tak na oko jeśli jedziesz czymś więcej niż jednośladem albo innym Smartem, to wygląda że tam to albo ręczny, albo będzie cofanie :)