Wpis z mikrobloga


Technicznie anime stoi na dość wysokim poziomie, Doga Kobo osiągnęli wyżyny swoich umiejętności, widzimy piękne tła, postacie są pięknie narysowane i zaanimowane. Co prawda mało jest okazji by się tym nacieszyć ponieważ przez większość serii mamy głównie rozmowy więc często widzimy po prostu gadające głowy. Muzyka również nie zawodzi na czele z bardzo dobrym w mojej opinii openingiem.
Podsumowując, nie jest to najlepsze anime, ale jak na swój gatunek jest całkiem niezłe. Główny bohater jest ciekawy, a fabuła, choć nie odgrywa kluczowej roli, stopniowo się rozwija. W przeciwieństwie do wielu innych postaci pobocznych w anime, postacie drugoplanowe w tym serialu są godne uwagi - począwszy od macochy, a skończywszy na dziewczynie, która pomogła aktorce.
#animedyskusja #anime
Pobierz
źródło: plum plum plum plum
  • 4
@Gigamesh: Poszukiwania mordercy to po prostu Macguffin aby ciągnąć fabułę. Moim zdaniem celem autorów było przedstawienie japońskiego showbiznesu. Samo to jest już wystarczająco ciekawe i nie bardzo wiem po co ta cała komplikacja z reinkarnacją. Protagonista byłby o wiele ciekawszy gdyby był po prostu synem idolki, a tak jest po prostu edgy. Drugą protagonistkę przyćmiewają postacie poboczne i w zasadzie nie bardzo wiadomo jaki jest jej cel.
@stringenz: Wydaje mi się że motyw z poszukiwania mordercy ma na celu zmotywowania protagonisty do uczestniczenia w showbiznesie, a jednocześnie pozwolenie na to by spoglądał na każda sytuacje niejako z boku bez mocnego angażowania się w to wszystko. Zauważ że jeśli byłby zwykłym dzieckiem idolki który chce zostać aktorem mielibyśmy motyw tego jak bardzo się stara być coraz lepszym aktorem i jego ścieżkę rozwoju. Punkt nacisku byłby totalnie w innym miejscu.