Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #motoryzacja
Jak odkręcić nakrętkę piasty/półosi w kole? Chciałem wyjąc zwrotnicę do wymiany łożyska, ale stanąłem na samym początku. Próbowałem pokrętłem łamanym 1/2 cala z 1 m rurą (razem z 1,5 m), ale nie puszcza i pokrętło się trochę wygięło. Możliwe, że puści, jeśli druga osoba będzie jednocześnie naciskać pedał hamulca (próbowałem z samym ręcznym + bieg + cegły za kołami)?
  • 21
  • Odpowiedz
@n_____S a odklepałeś zabezpieczenie na nakrętce? Jak nie masz pneumata to długa rureczka, auto na ziemi, noga na hamulcu i szarpać, możesz spróbować jakiś penetrator, obstukac nakrętce i spróbować na początku jeszcze troszkę dokręcić, potem obowiązkowo nowa nakrętka
  • Odpowiedz
@n_____S: nie odkręcaj od razu całej nakrętki, bo #!$%@? łożysko. A piastę, tak jak i zamach, tylko klucz udarowy. Albo rurka 2/3m, nasadka kuta i jakiś klucz co najmniej 3/4 cała (1/2 czasem się poddaje). Jak ręcznie to jedna osoba z noga na hamulcu.
  • Odpowiedz
@n_____S noo ja na takie okazję kupiłem klucz udarowy elektryczny, przydaje się maks 2-3x w roku ale komfort życia wyższy, chociaż jak u siebie przegub zmieniałem to 3h walczyłem żeby wahacze rozpiąć i na żabie i kobyłkach to penis a nie robota ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@Philosohero: no właśnie, jak na początku poległem, to co by było dalej, ile #!$%@? by poszło, potu, ran i czasu ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak zapłacę 200 zł za robociznę wymiany łożyska i się nie spocę. Na prasę i tak bym musiał jechać do mechanika, ale lubię od czasu do czasu pogrzebać samemu, więc próbowałem
  • Odpowiedz