Wpis z mikrobloga

Próbuję pomóc teściowej z telefonem, bo od kilku dni nie może odebrać żadnych połączeń (wyprzedając głupie komentarze, to akurat moja teściowa to złota kobieta jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Mianowicie, nie można do niej zadzwonić, jakby numer był aktualnie niedostępny lub zajęty, chociaż otrzymuje wiadomości, że ktoś próbował się z nią połączyć. Ona natomiast może dzwonić normalnie.

No i tutaj sytuacja jest o tyle dziwna, że gdy przywiozłem telefon do siebie, to wszystko działało prawidłowo. Gdy zabrała, to problem ponownie wrócił. I tak w sumie dwukrotnie, bo wstępnie myślałem, że coś udało mi się wyłączyć, ale jednak to nie to. Może ktoś miał podobny problem?

#telefony #android #telekomunikacja
  • 5
@derczy: może jest problem z wykrywaniem sieci. Miałem taki sam problem i rozwiązaniem było włączenie trybu samolotowego na parę sekund. Później wyszukuje nowa sieć i jest git, jak wymieniłem telefon to narazie od roku nie mam takich problemów.
@derczy: A nie ma włączonego (przez przypadek) trybu " nie przeszkadzać" ?
On w niektórych telefonach jest w tej górnej rozwijanej belce.
Moja mama miała dokładnie takie same akcje , chyba ze 3-4 razy jej pokazywałem jak to wyłączyć .
W końcu wziąłem ten telefon i wywaliłem ten skrót z belki i problem magicznie zniknął.
@derczy: Jakiś czas temu moja znajoma miała identyczny problem - w jednej lokalizacji można się było dodzwonić w innej nie. Numer był w Premium Mobile na BTS Plusa. Po zmianie operatora problem zniknął, więc wygląda na to, że coś nie tak było na BTSie.
@OlekBB: Też tak zakładałem, ale to nie to. Za pierwszym razem coś tam wyłączałem i uznałem, że rozwiązałem problem, bo u mnie telefon działał. Teściowa zabrała i problem znów wystąpił.

@Ghalard Brzmi to sensownie, ale dlaczego ten telefon działa u mnie w domu, a u niej już nie? Dodam, że poza nim również nie działa.

@Walon7 Spróbuję tak zrobić i dam znać.