Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
#pracbaza #kadry #korposwiat

Cześć,

Jeżeli chcę dostać odprawę z powodu likwidacji stanowiska pracy to rozumiem że wypowiedzenie w takim przypadku musi złożyć pracodawca? (i to nie jest wypowiedzenie za porozumieniem stron?)

I drugie pytanko, jeżeli będzie to wypowiedzenie bez zachowania okresu wypowiedzenia to czy ten czas (np 3 miesiące) będą liczyć się do czasu pracy? (np powiedzmy że brakuje mi 2 miesięcy do odprawy 3 wypłatowej, czy jeżeli wypowiedzą mi umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia, to czy te 3 miesiące będą się liczyć do czasu pracy)?



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 2
Jeżeli chcę dostać odprawę z powodu likwidacji stanowiska pracy to rozumiem że wypowiedzenie w takim przypadku musi złożyć pracodawca? (i to nie jest wypowiedzenie za porozumieniem stron?)


@mirko_anonim: tak, musi być wypowiedzenie przez pracodawce.
jeżeli będzie to wypowiedzenie bez zachowania okresu wypowiedzenia to czy ten czas (np 3 miesiące) będą liczyć się do czasu pracy? (np powiedzmy że brakuje mi 2 miesięcy do odprawy 3 wypłatowej, czy jeżeli wypowiedzą mi umowę bez zachowania okresu wypowiedzenia, to czy te 3 miesiące będą się liczyć do czasu pracy)?


@mirko_anonim: nie można wypowiedzieć umowy bez okresy wypowiedzenia. (chyba, że dyscyplinarnie)
Można wypowiedzieć umowę bez obowiązku świadczenia pracy w