Wpis z mikrobloga

Jestem chyba za głupi na komunikację miejską w #londyn . Chodzi mi o ten capping przy "as pay as you go".
Plan dnia będzie mniej więcej taki: Przejazd busem/metrem w strefie 1. Potem będę jechał z London Euston do Watford Junction (chyba strefa 7). Potem powrót, a potem z 2 przyjazdy w strefie 1 i 2.

Czy ktoś mi może powiedzieć ile orientacyjnie zapłacę? Czy jest sens kupować bilet na pociąg na trainline? Jest za 13,80 funtów w dwie strony. W apce pokazuje mi, że za przejazd Euston -> Watford Junction przy contactless zapłacę 6,60 w jedną stronę, czyli 13,20 w dwie

I jak to teraz by się łączyło jeszcze z jeżdżeniem po mieście w strefie 1 i 2? Próbowałem to sprawdzić na stronie, ale nie potrafię zrozumieć jaka jest maksymalna kwota i czy przejazdy w różnych strefach się łączą.

Czy w Londynie warto mieć podejście, że po prostu przykładam kartę i nie przejmuję się niczym więcej, a podsumowanie wyjdzie samo na koniec dnia?

#podroze #londyn #podrozujzwykopem
  • 9
@BetPay: zapłacisz dzienny koszt travelcard na zone 1-6.
Przykładasz kartę i się nie przejmujesz niczym więcej. Sciągnie równowartość daily travelcard dla zony 1-6 w tym przypadku. Tylko pamiętaj by się zawsze odbijać przy wchodzeniu i wychodzeniu z metra/stacji pociągów.
  • 0
@shaki24: Ok. Czyli teoretycznie Revolutem zapłacę maksymalnie £14.90 w ciągu tego dnia?
2x £6.60 to £13.20, więc pobierze mi tylko £1.70 za np. metro i reszta w tym dniu będzie za free?
@BetPay: jezdzic i sie nie przejmowac; zawsze wyjdzie taniej
(chyba, ze masz kupiona karte raildcard - wtedy mozna porownywac)

tutaj masz rozpiske jaki jest cap w zaleznosci od stref w ktorych jezdzisz:


czyli np jezdziles w strefach 1-2 a potem pojechales do strefy 5 - obowiazuje Cie CAP stref 1-5

BTW Watford ma stacje w 3 strefach:
7 (metropolitan line),
8 (Watford High Street),
9+ (Watford Junction);
im wyzsza strefa tym
Przejazd busem/metrem w strefie 1. Potem będę jechał z London Euston do Watford Junction (chyba strefa 7). Potem powrót, a potem z 2 przyjazdy w strefie 1 i 2.


@BetPay: tl;dr zaplacisz okolo £20-£24, to zalezy od godzin w jakich bedziesz jezdzil. NA PEWNO nie zaplacisz wiecej niz £28.60, to jest maksymalny limit przy takiej trasie.

Tutaj rozpiska Twoich jazd w kalkulatorze na tubecalculator.co.uk, nie jest w 100% idealny ale z
ale nie potrafię zrozumieć jaka jest maksymalna kwota i czy przejazdy w różnych strefach się łączą.


@BetPay: Maksymalna kwota zalezy od tego, gdzie NAJDALEJ byles danego dnia. W Twoim przypadku to Watford Junction, czyli przyjmujesz maksymalna kwote (daily cap) dla Watford Junction - w poprzednim komentarzu wrzucalem screena, to jest £28.60.

Jezeli np. nastepnego dnia bedziesz sie poruszal tylko po strefach 1 i 2, to zaplacisz maksymalnie daily cap dla strefy
  • 0
@kontra: Dziwne, myślałem, że maksymalny capping na Watford Junction, Off-peak, to te 15 funtów :( No trudno. Apka wycenia mi przejazd z Euston do Watford na 6,60 funtów