Wpis z mikrobloga

Zdumiewa mnie ludzka głupota, która wybija jak szambo i śmierdzi niemiłosiernie, ale tarzający się w tym smrodzie ludzie, są jeszcze z tego powodu dumni. Jestem po żenującej lekturze tematu niejakiego @jankes83, który używając tagów # neuropa #bekazprawakow #bekazkonfederacji a powinien #bekazlewactwa i #bekazpodludzi. Chodzi o temat https://wykop.pl/link/7140959/konfederacja-zamierza-wprowadzic-bon-zdrowotny-w-wysokosci-4340-zl/najstarsze/strona/3#117319939-117331271

"Yntelygenci" cisną po #konfederacja i nawet nie zastanowią się na czym miałoby to polegać, a przez to, obnażają swoje patologiczne myślenie, które świetnie gospodaruje Tusk i Lewica... a na starość zrobią ich jeszcze metodą "na wnuczka" :D

Wytłumaczę to najprościej, jak się da, ale nie wiem czy zdołam się tak nisko schylić, do ich poziomu intelektualnego. Otóż kwota bonu nie jest wzięta z kosmosu, a z prostej matematyki, poziomu wczesnoszkolnego. Jest to iloraz kwoty wydawanej przez państwo rocznie, na służbę zdrowia, podzielona przez liczbę beneficjentów tego systemu. Można więc rzec, że jest to ta sama kwota, która zawiera wszystkie możliwe OPERACJE, GIPSY, LECZENIE RAKA, ITP, ITP... ale z jednym wyjątkiem, musisz się leczyć u MONOPOLISTY, na którego wiecznie narzekasz. Konfederacja chce to urynkowić, tak aby konkurowały "różne NFZ" i zabiegały o PACJENTA, a nie traktowali cię jak natręta, od którego nawet telefonu nie podniosą do rejestracji. Bo mogą. Bo gdzie pójdziesz?

Dodatkowo, bon otrzymuje KAŻDY. Nie można selekcjonować pacjentów, każdy ma prawo ubezpieczyć się tam, gdzie uważa, że oferta jest najlepsza. To ubezpieczyciel musi wyliczyć ofertę, by opłacało mu się leczyć wszystkich. SUMA WYDATKÓW I TAK JEST RÓWNA SUMIE OBECNYCH WYDATKÓW.

To już nie homo sapiens... to homo amebstwo. Nie dziwię się @jankes83, bo to "twardziel", który zasłaniał się swoimi dziećmi, ale tam rak wylewa z większości komentarzy. #polityka
Pobierz podatnik_fundator - Zdumiewa mnie ludzka głupota, która wybija jak szambo i śmierdzi ...
źródło: b765c27eaabdde270465b33ad80b7c5a
  • 14
@podatnik_fundator: teraz za 5 zł nie możesz kupić piwa + czipsów, ale konfederacja obiecuje, że jak wprowadzą kilka banków, żeby była konkurencja na rynku płatności to już będzie cię za 5 zł stać na to piwo + chipsy. To jest tak głupie, że tylko debile to łykają.

Mamy strasznie niedofinansowaną ochronę zdrowia przeznaczamy tylko 6% PKB na ochronę zdrowia. Czechy przeznaczają aż 9% PKB, dzięki czemu 80% tamtejszych obywateli jest zadowolonych
Zdumiewa mnie ludzka głupota, która wybija jak szambo i śmierdzi niemiłosiernie


@podatnik_fundator: po wpisach taki jak twój zdecydowanie wybija.

Twierdzisz, że ubezpieczyciel będzie skłonny ubezpieczyć KAŻDEGO za kwotę 4000zł? Chorego, zdrowego, z wadami wrodzonymi, z chorobą śmiertelną?
Miałeś kiedyś do czynienia z jakimkolwiek ubezpieczeniem medycznym? W tej chwili za stawkę koło 250zł miesięcznie dostaniesz wizyty u lekarza pierwszego kontaktu i podstawowe badania u specjalistów.

Jesteś tak samo oderwany od rzeczywistości jak
Wyobraź sobie, że teraz NFZ jest monopolem i za 4000 zł, LECZY KAŻDEGO.


@podatnik_fundator: Skierowanie na zabieg w 2027 to nie leczenie. Z ciekawości zapytam, gdyby "NFZ lub inny wolnorynkowy ubezpieczyciel" mógł konkretnym osobom odmówić leczenia to kto twoim zdaniem poszedł by na pierwszy ogień?

Trochę się zastanawiam czy w jednej z tych grup nie były by kobiety z historią wad płodu w rodzinie, bo to by się fajnie z "katolickim
Z ciekawości zapytam, gdyby "NFZ lub inny wolnorynkowy ubezpieczyciel" mógł konkretnym osobom odmówić


@e_m_p: Przecież NIE MOŻE, musi skonstruować ofertę tak, BY UBEZPIECZYĆ KAŻDEGO CHĘTNEGO i nie MÓC ODMÓWIĆ. Czego w tej TAK PROSTEJ formule nie rozumiesz? Jeżeli umiesz czytać i rozumiesz czytany tekst, to nie ma sensu z tobą dyskutować. Głosuj na Tuska, bay. .
Przecież NIE MOŻE, musi skonstruować ofertę tak, BY UBEZPIECZYĆ KAŻDEGO CHĘTNEGO i nie MÓC ODMÓWIĆ. Czego w tej TAK PROSTEJ formule nie rozumiesz?


@podatnik_fundator: Tego, po ki #!$%@? ma się ktokolwiek z wolnego rynku w taki biznes pchać, deklu. Chyba, że @jankes83 ma rację i pierwszą rzeczą jaka się stanie będzie urealnienie cen opieki zdrowotnej z rynkowymi.

Jak się nie będzie opłacało leczyć za te 4000 to co, leczenie na kartki,
Wiedziałem, że nie zrozumiesz. Wyobraź sobie, że teraz NFZ jest monopolem i za 4000 zł, LECZY KAŻDEGO.


@podatnik_fundator: rozumiem doskonale. Wskaż mi ubezpieczyciela który oferuje ubezpieczenie szpitalne z jednakową stawką dla każdego ubezpieczonego.
@podatnik_fundator: Zrozum taką prostą rzecz, że zdrowie to nie jest pierwszy lepszy towar jak np samochód czy koszula i chorzy ludzie oddadzą wszystko aby wyzdrowieć. A biznes będzie na tym żerował. Gdy masz wielu ludzi w kupie wtedy masz siłę przebicia gdy jesteś sam (i do tego chory i potrzebujący pomocy) vs prywatny szpital to kto ma dużo więcej asów w rękawie? A co do tych pierdół o tym, że "będą
Rozbicie na kilu ubezpieczycieli nie zmniejszy biurokracji tylko ją zwiększy.


@Jarusek: Zgadza się. Skończy się to tak jak z rozbiciem PKP na mniejsze spółki. Potem masz cyrki przy kasie, bo chcesz kupić bilet, to Ci powiedzą, że to nie ich spółka i nie ich przejazd i na darmo stałeś w kolejce pół godziny. Wszyscy wiemy jak to wygląda w praktyce.