Wpis z mikrobloga

Momentami zdumiewa mnie fanatyzm niektórych wyznawców #konfederacja jakoby to było - remedium na całe zło.
Mam wrażenie, że głosujący zatwardziale na konfederację, filtrują informacje i pomijają niewygodne wypowiedzi członków partii, a te, które są pożądane, są wywyższane na piedestał, co z mojej perspektywy obserwatora, wygląda nieco jak dziecinada.
Mentzen na TikToku, a Mentzen na debacie w konfrontacji z politykiem innego ugrupowania, to dwie różne osoby.
Mentzen tłumaczy na TikToku, że PIT, CIT, ZUS, VAT, PiS i PO musi zostać zlikwidowane - Teraz ten TikTok jest niedostępny (xD), a w debacie Sławomir tłumaczy się, że to był żart, tylko dla kumatych. W takim razie większość, jeśli nie wszyscy, głosujący na konfederację są niekumaci.
Mentzen tłumaczy (w internecie), że obniży podatki i każdego będzie stać na: "Dom, grill, trawe, dwa samochody i wakacje". Po czym Sławek w debacie wspomniał, że obniży, tylko podatek od darowizn, który nie ma realnego wpływu na płace (chyba, że większość odziedziczycie po matce, jak JE Korwin-Mikke).
Sławomir również jest za wolnością, dlatego nie jest za obowiązkowym POBOREM do wojska, ale jest za obowiązkowym SZKOLENIEM wojskowym (jakby to nie było to samo).
Jak dodamy do tego innych kontrowersyjnych członków konfederacji, to powstaje światopogądowo-populistyczna mieszanka wybuchowa.
Gospodarczo nic nie zrobią, ale przynajmniej wprowadzą chrześcijańskie postulaty w państwo.

#konfederacja #prawica #mentzen #polityka #polska #bekazprawakow #bekazkonfederacji
GwachQar - Momentami zdumiewa mnie fanatyzm niektórych wyznawców #konfederacja jakoby...

źródło: 3e42ada05feee4-948-568-0-29-3915-2348

Pobierz
  • 17
@GwachQar: Podoba mi się określenie dzisiejszych wyborców "pseudo-kuce". Kiedyś z kucem mogłeś podyskutować na różne tematy. Kuc był w stanie skrytykować jakieś punkty programu partii JKM. Dzisiejszy pseudo-kuc jest fanatykiem na poziomie słuchaczy Radia Maryja. Ani dyskusji, ani dystansu. Jeśli obrazisz partię, to już się zwołują na swoim discordzie, i wspólnie napieprzają farmazonami.
to sobie wyobraź co w głowie pisowcy mają i jak oni filtrują informacje...


@wiesiu2: większość pisowców nie korzysta z Internetu i ma ograniczony dostęp do informacji. A k0nfiarze? Wszystkie dobrodziejstwa związane z łatwym dostępem do informacji i danych, a i tak są jeszcze bardziej zatwardziałym i sekciarskim betonem. Dlatego właśnie k0nfiarzem gardzę dużo bardziej niż pisowcem.
Bo z konfederacji się wyrasta po osiągnięciu pewnego poziomu umysłowego.


@Miguelos: i to jest problem, bo pewna grupa nigdy takiego poziomu nie osiągnie.
@Miguelos: ale to naprawdę prawda. Kiedyś bylem mlodym fanatykiem Korwina, jarałem sie tym calym masakrowaniem i innymi dziecinnymi chwytami heurystycznymi, na które w połączeniu z głupią pewnością siebie, dziadek składał większość ludzi usiłujących prowadzić z nim dyskusję. BA! Nawet zagłosowałem na konferencję widzac w jich alternatywę dla rozdawnictwa PiSu (najgorzej postawiony krzyżyk w życiu). Ale z wiekiem cos sie zmieniło, przeczytalem kilka artykułów o nieuczciwym prowadzeniu dyskusji, skończyłem kilka kierunków związanych