Wpis z mikrobloga

Cześć,
Są tu fani nurkowania? Dziś zapraszam na mniej oczywiste miejsce jakim są wody wokół Teneryfy. Oczywiście każdy powie, to nie Egipt, Turcja czy jakaś inna Chorwacja, ale... w Atlantyku koło Teneryfy, w czerwcu jest całkiem przyjemna woda, jakieś 20-21 stopni. Całkiem niezła przejrzystość do około 15 metrów. Nie ma rafy, bo wyspy są wulkaniczne, ale zaglądając pod skały i w szczeliny można spotkać sporo naprawdę ciekawych ryb. Przygotowałem film z nurkowań z polską bazą na Teneryfie.

Zapraszam do tego znaleziska i jego wykopek.

Polecam również obserwację hasztagu #szalonewalizki jeśli chcesz być z moimi znaleziskami na bieżąco.

#nurkowanie #teneryfa #wyspykanaryjskie #podrozujzwykopem #podroze
SzaloneWalizki - Cześć, 
Są tu fani nurkowania? Dziś zapraszam na mniej oczywiste mie...

źródło: _BRU6926-2

Pobierz
  • 74
@KollA: żadne, rekiny nie atakują bez powodu, czyli nie drażnione i nie dokarmiane bezrozumnie co robi się w Egipcie. Zresztą temat rekinów pojawia się w sieci ciągle i jest zdecydowanie przegrzany. Z powodu ataku rekinu ginie rocznie 10-15 osób, podczas gdy ludzie zabijają rocznie prawie 100 mln sztuk !!! To pierwszy fakt, drugi jest taki, że więcej osób ginie z powodu kokosów spadających z palm ( 150 rocznie), pod którymi kładą
@SzaloneWalizki: To że prawdopodobieństwo jest małe, nie oznacza, że nie warto być na nie przygotowanym. Ja sobie pływam z małym nożem nurkowym, ale mam świadomość, że na większe rybki to będzie słabe i bardziej jakieś piki byłyby pomocne, aby trzymać coś na dystans.