Wpis z mikrobloga

Porownanie cen UK vs Kanada przetlumaczone z portalu reddit, co mozesz kupic za minimalna krajowa?
Medialna wynosi tyle samo i rowniez sytuacja w tym wypadku wyglada blado w porownaniu do UK.

Krótka odpowiedź na twoje pytanie brzmi: nie stać ich na życie, stać ich na przetrwanie.

Dłuższa odpowiedź poniżej. Kanada jest szalenie droga i podobnie jak USA jest daleko w tyle za Europą pod względem traktowania klasy robotniczej jak ludzi. Aby dać ci perspektywę, o czym mówię, we wszystkich krajach europejskich bycie klasą robotniczą nie jest złą rzeczą, masz bezpłatną opiekę zdrowotną, 20-28 dni urlopu rocznie, ochronę pracowników (musisz zrobić coś naprawdę złego lub nielegalnego, aby zostać zwolnionym), a stosunek wynagrodzeń do cen jest znacznie lepszy, również posiadanie samochodu nie jest konieczne dla większości w miastach, ponieważ wszystko jest zbudowane inaczej. Możesz sobie również pozwolić na podróżowanie za granicę, ponieważ bilety w obie strony Wielka Brytania - Hiszpania kosztują teraz około 50 funtów w obie strony. Kiedy pracowałem za minimalną stawkę, podróżowałem po 12 krajach i udało mi się zaoszczędzić pieniądze, a nawet wziąć ślub! Jeśli chodzi o Kanadę, praca za minimalną stawkę jest do bani, nie da się jej utrzymać. Jest to całkowicie przeciwne doświadczenie do tego, jak wygląda życie pracownika minimalnego w Europie. Minimalna stawka godzinowa w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 10,42£, za tę cenę można kupić w Tesco, które nie jest tutaj najtańszym sklepem, następujące produkty: 5 dojrzałych bananów (0,85£), 6 pomidorów (0,59£), awokado (0,69£), sos pomidorowo-ziołowy do makaronu 440g (0,47£), makaron spaghetti 500g (0,28£), smarowidło maślane 450g (1,50£), udka z kurczaka 2kg (4. 50£), Biały Chleb 800g (0.45£), Białe Ziemniaki 2.5kg (1.15£) - RAZEM 10.48£
Wyzywam Cię, abyś spróbował kupić to samo jedzenie w Kanadzie i porównał je z godzinową płacą minimalną.

Większość Europy Wschodniej to inna historia, mój komentarz koncentruje się na zachodniej części tego kontynentu, a w szczególności na Wielkiej Brytanii.

//Szybko wyszukałem i w sklepie saveonfoods można kupić 1,2 kg udek za 14,52 $, co jest obecnie płacą minimalną w Manitobie. Zasadniczo jest to środkowy palec dla wielu pracujacych ludzi.

#kanada #uk #emigracja #ameryka #polska
  • 27
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata: mozesz nie miec szacunku, moze piec, a nawet powinno jak na Polaka przystalo z zazdrosci. Nie Ty o tym decydujesz i mozesz co najwyzej wytrzec lzy. Uchodzcow wojennych zadnych nie ma bo to nie jest program dla uchodzcow, a temporary residency - nie przekrecaj slowka. Program o ‘ uchodzcach ‘ to taka tania populistyczna nazwowa zagrywka dla ludzi twojego pokroju aby ich pieklo, a my polecimy i jak sie
  • Odpowiedz
@taki-tam-czlowiek juz przetarłem łzy. Teraz czekam na pieczenie Twojego tylka jak przyjedziesz i wrócisz z płaczem bo pracy na budowie nie będzie. Ale widziałem ze DM pisałeś i już mocno zbadałes rynek gdzie się załapiesz i na jaki magazyn :) mam wielu przyjaciół Ukraińców tutaj i oni na takich jak Ty tez plują, przyjedziesz i się przekonasz. Kanadyjczycy zaczynaja widzieć co się dzieje, wiec przewiduje w Twoim przypadku długie poszukiwania pracy
  • Odpowiedz
@Plonacawyplata: oooo juz pojechal po calosci xD.
Jak pisalem przymykalem oko wiec liczylem na porade kogos kto tam jest na miejscu, a wiadomo z niewaznymi kwalifikacjami czy moim typem pracy z UK chodzilo o najszybsza droge o PR ktora oczywiscie bylyby prace na najniszym poziomie. Ty miales w Policji sluzyc, nie wzieli przez Ukraincow znowu i uciekasz? xD
Nie mam zamiaru pracowac, przyjezdzamy, ogladamy kraj - hotelik tez bezplatny z
  • Odpowiedz
@Szkodnik1: Nie oboz pracy ale wszyscy #!$%@?, czesto po wiecej niz 40h tygodniowo bo average Joe & Becky zarabiaja po $25/h. Konkurencja na rynku pracy ogromna a rynek wielki nie jest, ceny wysokie z racji na coraz wiecej imigrantow, #!$%@? system apprenticeship(nepotyzm, blokowanie rzekomych needed skill workers z innych krajow - no #!$%@? jak tak malo nurses czy elektrykow jest to czemu #!$%@? wywalali ich z roboty za brak szczepionki
  • Odpowiedz
@taki-tam-czlowiek Nie wiem na jakiej zasadzie rząd w UK wylicza medialną, w Kanadzie jest to trochę wróżenie z fusów. Dla przykładu zarabiasz $23/h x 40h/week x 52 weeks x 1.04 vacation pay plus Christmas bonus masz $50K brutto na rok. Druga osoba dostanie $46/h, ale będzie robić sześć miesięcy, a drugie sześć będzie się wygrzewać na plaży w tanim i ciepłym klimacie, albo jedzie do PL.
Jedna i druga strona, którą
  • Odpowiedz