Wpis z mikrobloga

#niemcy #waluty #revolut #kiciochpyta

Cześć mireczki, w jaki najkorzystniejszy sposób mogę ogarnąć płatność kartą na około 3k eur w DE? Revolut będzie ok czy jest lepsza opcja? Nie mam niemieckiego konta.
Prowizje albo spread za przewalutowanie w moim banku (pekao) są kosmiczne mimo że mam kartę "wielowalutowa"
  • 9
Prowizje albo spread za przewalutowanie w moim banku (pekao) są kosmiczne mimo że mam kartę "wielowalutowa"


@Koronanona: znaczy jakie? bo w pekao sa (z zubrem) masz kurs mastercard bez prowizji
@rtg_: ostatnio jak płaciłem to miałem wrażenie że kilka% więcej żarło niż powinno, zakładając to konto/kartę twierdzili ze nie ma prowizji ale jakoś temu nie ufam
@Koronanona: dla innych walut mastercard ma wyzsze marże, ale dla euro z tego co patrzylem nie jest tak zle. jak chcesz miec najlepszy kurs, to zaloz aion bank
Podejrzewam, że do działania karty wielowalutowej bez prowziji potrzebujesz konta walutowego w tej walucie, tak jest np. w PKO. Otwórz w Pekao konto w euro i kup 3000 przez jakiś kantor internetowy np. Cinkcia


@zjadlbym_kebaba: pekao ma bez prowizji przewalutowanie z mastercard
Podejrzewam, że do działania karty wielowalutowej bez prowziji potrzebujesz konta walutowego w tej walucie, tak jest np. w PKO.


@zjadlbym_kebaba: masz pełną rację! Muszę mieć konto walutowe w eur i środki na nim, wtedy używając tej karty wielowalutowej ciagnie z konta eur 1:1 beż zadnej prowizji. Dzięki

pekao ma bez prowizji przewalutowanie z mastercard


@rtg_: pytanie po jakim kursie/spreadzie, ostatnio jak płaciłem to wydawało mi się średnio korzystnie
pytanie po jakim kursie/spreadzie, ostatnio jak płaciłem to wydawało mi się średnio korzystn


@Koronanona: placiles w euro? z jakm kursem placiles? jaka data transakcji?
pytanie po jakim kursie/spreadzie, ostatnio jak płaciłem to wydawało mi się średnio korzystnie


@Koronanona: bank powinien cie poinformowac jaki jest spread powyzej kursu banku centralnego dla euro