Wpis z mikrobloga

#swiadomysen #senswiadomy

Zacząłem się zmuszać do zapisywania snów. Trzeci dzień, po każdym śnie wstaję i zapisuję. Pominąłem dwa, bo nie miaałem pojęcia jak zapisać w ogóle takie sny. Widzę, jednak, że pamięć snów zrobiła się bardzo wysoka. Mam już zapisanych siedem.
  • 11
  • Odpowiedz
@Pentylion: musiałbym odgrzebać swój stary dziennik snów w którym było od #!$%@? zwariowanych snów, taki, który pamiętam na szybko to ściganie się z Korwinem i Stonoga po takim długim korytarzu rodem z PRL owskiego szpitala pomalowanym farba olejna w kolorze żółtej sraki do połowy, górna połowa to biały tynk, i co jakiś czas wisiały przy suficie takie lampy halogenowe, które mrygaly jak w horrorze. Korytarz nie był prosty miał sporo zakrętów
  • Odpowiedz
@billuscher: ze swoich obserwacji faz snu w porównaniu do świadomego snienia, REM totalnie nie ma wpływu na to, czy masz marzenie senne, czy nie. Coś w tej wiedzy jest ostro nie tak, bo np pamiętałem swój sen zaraz po przebudzeniu, a smartwatch pokazywał, że byłem w fazie snu płytkiego (nie wiem na ile można mu wierzyć), tak samo, jak wchodzenie w świadomy sen przy pomocy techniki WILD, nie zaczynasz snu od
  • Odpowiedz
@Pentylion: O przypomniałeś mi kolejny sen, tym razem o Wojtyle, śniło mi się, że spotkałem go na ulicy i zaczęliśmy rozmawiać. Był wtedy w takim białym ubranku, jak z tego zdjęcia w górach, w którym patrzy tak lekko w niebo xD. To był wieczór, ruchliwa 2 pasmowa ulica, przy niej szeroki chodnik ze starych płyt, obok chodnika była czarna barierka i jakiś park, wszystko co jakiś czas doświetlone żółtymi miejskimi latarniami.
  • Odpowiedz
@Glikol_Propylenowy: Są sny w fazie NREM ale zwykle one przypominają mieniące się kolory czy cośtam, tak czytałem jak masz lepszą pamięć możesz je pamiętać nad ranem, co do WILDa dlatego się go robi z WBTB żeby wejść w fazę REM ewentualnie korzysta się ze zjawiska odbicia REM, ale możliwe jest wejście w sen NREM chociaż to znacznie trudniejsze

Well, you can try it. It'll likely be a bit harder though. You
  • Odpowiedz
Coś w tej wiedzy jest ostro nie tak, bo np pamiętałem swój sen zaraz po przebudzeniu, a smartwatch pokazywał, że byłem w fazie snu płytkiego (nie wiem na ile można mu wierzyć)


@Glikol_Propylenowy: Smartwatche mają zaledwie 70% skuteczności wg tego eksperta:

https://youtu.be/BMTt8gSl13s?t=2356

Ciężko na podstawie tylko tętna i akcelelatora dokładnie ustalić fazy snu. Brakuje najistotniejszego odczytu profesjonalnej polisomnografii -- danych EEG. Pani ekspert mówi aby traktować dane z trackerów z przymrużeniem
  • Odpowiedz