Wpis z mikrobloga

454 + 1 = 455

Tytuł: Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. IV
Autor: Jacek Piekara
Gatunek: fantasy, science fiction
Ocena: ★★★★
ISBN: 9788379646135
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 389
Forma książki: e-book
Książka-pomyłka, ostatnia publikacja Jacka Piekary w Fabryce Słów.

Czwarty tom "płomienia i krzyża" to w jakichś 2/3 podsumowanie wydarzeń z poprzednich części w formie dialogu rozgrywającego się w jednym pomieszczeniu oraz wspomnień bohaterów.

Coś, co możnaby streścić na kilkunastu-kilkudziesicu stornach wstępu rozwleczono na większość książki. Nowy materiał, który pojawia się na koniec, to materiał na jedno średnie opowiadanie. Rozczarowanie, cieszę się, że tego nie kupiłem tylko czytałem w ramach dostępu do Legimi.

Dziwię się, że Fabryka wydała takiego rodzyna, Piekara dosłownie streszcza sobie w formie dialogów swoje poprzednie książki xD nie wiem nawet, czy te retrospekcje we wspomnieniach to nie są fragmenty kopiuj-wklej z poprzednich części, nie chciało mi się sprawdzać.

Daje 4 z sentymentu do uniwersum i w sumie Piekara całkiem lekko pisze, więc od strony warsztatu nie mam zastrzeżeń.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #fantastyka #literatura #fantasy #fabrykaslow #dymanieczytelnikow #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
mokry - 454 + 1 = 455

Tytuł: Świat inkwizytorów. Płomień i krzyż t. IV
Autor: Jacek ...

źródło: 861719-352x500

Pobierz
  • 5
@mokry: jeszcze nie czytalem ale brzmi identycznie jak "dziennik czasu zarazy" - Piekara chyba na odchodne z Fabryki Slow naklepal dwie daremne ksiazki po 400 stron zeby mu dali spokoj, pewnie zwiazany kontraktem. Ciekawe co dalej.
  • 0
@MikeWaz997: akurat dziennik czasu zarazy to była może sztampowa, ale jednak oryginalna historia opisująca intrygę kryminalną w zamkniętym i odizolowanym mieście. Nawet nie było to jakieś strasznie złe, choć faktycznie Piekara leciał tam wyświechtanymi motywami. Ale ten nowy płomień i krzyż to jest dosłownie historia na zasadzie siedzenie w kilka osób w zamkniętym pokoju i zdawanie "raportu" z Rusi, czyli streszczanie na bezczelna poprzednich tomów xD na koniec książki pojawia się