Wpis z mikrobloga

@Wychwalany: ale to chyba dopiero po przekroczeniu pułapu 250k EUR. Wiesz co, sam się dopiero wdrażam, bo wciąż czekam na przelew środków na Bossę z IKZE z TFI, w którym do tej pory miałem IKZE więc nie chciałbym źle doradzić, ale z tego co pamiętam podlinkowany artykuł, to XTB do regularnego trade'owania to był dla mnie no-brainer. Przy czym sam zdecydowałem się w pierwszej kolejności na Bossę, bo jednak interesuje mnie
  • Odpowiedz
  • 0
@vinmcqueen no właśnie poradniki skupiaja się na malych kwotach. Czesto widze jakies kruczki np oplata za brak aktywności, oplata za duże pieniadze, oplata za przelew, oplata za przewalutowanie itd. Na bossa nie boli mnie to 0.25% prowizji jesli to jedyna oplata
  • Odpowiedz
@Wychwalany: to prawda - w przypadku długoterminowego portfela może to mieć znaczenie.

Osobiście, w tej chwili podchodzę do tego w taki sposób, że w pierwszej kolejności będę próbować wymaksować limity IKE w danym roku, bo jest to w moim zasięgu (zarówno mój jak i żony) i w tym widzę największe korzyści kosztowe. W drugiej kolejności jeżeli będę mieć nadwyżki do inwestowania, to do tego będę używać konta na XTB. W longtermie
  • Odpowiedz