Wpis z mikrobloga

Jak się nazywa takie zaburzenie psychiczne, że chciałbyś coś zrobić -- konkretnie czegoś się pouczyć, nowej technologii (nowej rzeczy z programowania), która chciałbyś posiadać dla własnych korzyści, zainteresowań, wiesz że to cie rozwinie, może przyda sie w przyszłej pracy.

od tygodnia czy nawet przez cały ten weekend się za to zabieram, udalo mi sie 15 min filmików pooglądać ale np dzisiaj za #!$%@? nie umiem się za to zabrać.

czy mnie to interesuje? i tak i nie, mnie nie interesuje dosłownie nic ale chciałbym umieć tą rzecz tylko nie rozumiem co w głowie sprawia że się za to nie potrafie po prostu zabrać. siąść, właczyć filmik i ćwiczyć i czytać o tym i to trenować :) #psychologia #depresja (?)
  • 14
  • Odpowiedz
@stary_grat: Pewnie jakaś forma zaburzenia adaptacyjnego. Może podświadomie się czegoś boisz, że np. nie podołasz, przerośnie cię, albo nie będziesz na tyle dobry, by to miało sens?
  • Odpowiedz
ie rozumiem co w głowie sprawia że się za to nie potrafie po prostu zabrać. siąść, właczyć filmik i ćwiczyć i czytać o tym i to trenować :)


@stary_grat: słabe funkcje wykonawcze / deficyt funkcji wykonawczych?
  • Odpowiedz
  • 0
@Kamokamo: depresje z pewnością, zaley jak wstane. próbowałem i próbuje to leczyć ale idzie raz lepiej raz gorzej. adhd podejrzewam że mialem w dzieciństwie, może i do dzisiaj ale nigdy nie badałem tego.
@Mtsen: też tak właśnie podejrzewam, strach przed udowodnieniem sobie tego że i tak na tyle słabo to ogarne, że nie warto się za to brać. że jestem głupi. w środe zaczynam od nowa psychoterapie, ale kompletnie nie
  • Odpowiedz
  • 2
@the_one_who_knows_the_only_Truth: nienawidze tych filmików, #!$%@? dłużej niż potrzeba, znacznie bardziej wolę czytać dokumentacje. a znowu nigdy w sumie nie podjąłem się czegoś takiego o czym piszesz z obawy że się naucze czegoś źle, będe powielał błędnie nauczone schematy.. ale może i coś w tym jest i tak powinienem spróbować. generalnie jestem jak pisalem po 15 min kursu z udemy, po czym dzisiaj z głupa paląc fajke wszedłem w dokumentacje biblioteki a
  • Odpowiedz
@stary_grat ja tez wole czytać, niż oglądać filmiki, łatwiej mi to przyswoić, a tam leci i zaraz i tak zapomnisz, chyba ze taki filmik z ogólnym zarysem czegoś a nie konkrety. No ja zdecydowanie wolałem odwrócić kolejność - najpierw cel, potem środki :p zawsze masz większa motywacje, szczególnie jak cos fajnego wymyślisz to i w środku nocy sie nie oderwiesz. Warto zawsze spojrzeć na kilka źródeł podejścia do danego problemu- wtedy większe
  • Odpowiedz
@stary_grat: Nie zaburzenie, tylko wcale nie chcesz tego robić. Kasa wcale nie działa na ludzki rozum tak motywująco jakby się mogło wydawać. Jak coś ci nie prychodzi na pstryk to nie będzie ci sie chciało tym zajmować.
  • Odpowiedz