Wpis z mikrobloga

@Libertarianie

1. Czy macie zamiar łącznie z innymi grupami jeszcze robić jakieś protesty odnośnie #obowiazkowecwiczeniawojskowe lub anty-poborowe? Tym razem na większą skalę, wśród większości grup wiekowych, a nie tylko młodych.

2. Jeżeli tak, to czy istniałaby możliwość by takie protesty nie odbywały się tylko w kilku miastach, a w każdym większym mieście? Nie każdy ma możliwość dojazdu, nawet jeśli teoretycznie nie wydaje się to być problemem.

3. Jaka jest Waszym zdaniem szansa że Polska nie wprowadzi jakiegoś stanu militarnego w społeczeństwie po wyborach? Mam tu na myśli powolną militaryzację społeczeństwa. Wojsko zapowiadało że nie wyklucza masowych szkoleń ludzi. A jak ktoś zna realia, to wie, że można się po państwie i służbach mundurowych spodziewać absolutnie wszystkiego. Nawet jeśli jest to sprzeczne z prawem.

4. Czy znacie organizacje anty-wojenne/anty-poborowe, które mogłyby realnie coś zdziałać w Polsce?

5. Jakie jest Wasze zdanie odnośnie całej tej ustawy z punktu widzenia egzekwowania prawa?
Dużo ludzi uważa że ta przeczy sama sobie. Mam znajomych którzy pomimo iż nie mają kategorii A, boją się, że rząd może ich również wziąć. Nie wiem czy zaglądacie na wymieniony wyżej tag, ale generalnie sytuacja zdaje się nabierać kolorów.
Sporo osób obawia się że wojsko może ich zmuszać do wykonywania poleceń, których ci nie będą chcieli robić.

Nie wiadomo jak to będzie wyglądać po wyborach. Osobiście coś czuję, że możemy się doczekać przedterminowych wyborów za panowania nowego rządu.

6. Jakie macie plany na przyszłość by działać przeciwko ustawie?

#dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn
  • 10
  • Odpowiedz
  • 1
Dlatego trzeba ludzi już za wczasu uświadamiać. Pisać na profilach partyjnych, rozmawiać z mediami.
Nikt, nie powiedział że po wyborach nie będzie gorzej.
  • Odpowiedz
Nie mieszkam w Warszawie i mam fobię społeczną, ale chciałbym spróbować przyjść, chociaż postać i wyrazić tak sprzeciw. Codziennie zawodzę siebie i innych.
  • Odpowiedz
@Xing77 ludzie poza wykopem nawet nie wiedzieli ze jest jakiś problem i dalej większość nie wie. Starsi są za. Nie będzie to na skalę znacząca. Po prostu można wyjechać z kraju i to wszystko #!$%@?, nie ma szans na większy protest. Każda partia to popiera.
  • Odpowiedz
  • 0
@bartez_94: Idąc tą logiką nic się nie powinno robić, i o nic walczyć. Dalej byśmy żyli w PRLu.
W mediach (np. w Wyborczej) było to poruszone. Problem niewiedzy wynika ze słabej reklamy i tego, że partia jest nowa, dlatego trzeba namawiać i przede wszystkim uświadamiać ludzi. Starszych, młodszych.

Zwróć uwagę że o kwestiach kobiet mówi się cały czas. Żadna partia nie popadła tej ustawy z myślą o bezpieczeństwie, a przeciwko mężczyznom.
  • Odpowiedz
@Xing77 ja ci mówię jak jest i jak będzie. Ludzie nie przyjdą bo nie wiedzą, często nie chca. Duża grupa prawakow to wyśmieje bo hehe lewaki bojo się wojska. Stare cepy chcą tylko tego co najgorsze i nikt nie może mieć lepiej. Powodzenia życzę.
  • Odpowiedz