Wpis z mikrobloga

tl;dr mocno propisowska zielonka nieironicznie leci z propagandą, że zadłużenie państwa wynosi jedynie 1.8 mln zł

Dzisiaj pokażę wam jak działa rządowa propaganda lub głupota pisowców (nie jestem pewien, które tu bardziej pasuje).

Pamiętacie zielonkę, która twierdziła, że państwo polskie jest zadłużone jedynie na 1,8 mln PLN? No to postanowił mi odpisać... Link
Otóż okazuje się, że @Zielonykwiryta pisał na serio i nawet nie próbuje udawać, że np pomylił miliony z miliardami (co swoją drogą też byłoby dosyć koślawym tłumaczeniem, że Polska jest zadłużona jedynie na 2 mld zł). I typ jako dowód sowjej tezy sparafrazował mi bankiera podając link jako źródło (screen)

Aktualne zadłużenie Polski na I kwartał tego roku, to 1,209,798.0 zł, co oznacza wzrost o 192,7 mln PLN (+0.02%) w ujęciu kwartałdo kwartału

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Panstwowy-dlug-publiczny-wzrosl-na-koniec-I-kw-2023-roku-8558589.html


tyle, że ZUPEŁNYM PRZYPADKIEM przy parafrazie wyciął mu się skrót MLN ze środka zdania. Oryginalny tekst bankiera:

Państwowy Dług Publiczny (PDP) na koniec I kw. 2023 r. wyniósł 1.209.798,0 mln zł, co oznacza wzrost o 192,7 mln zł (+0,02 proc.) w ujęciu kwartał do kwartału - podało Ministerstwo Finansów w komunikacie.


Jeszcze śmieszniejsze jest późniejsze #!$%@? o "znajomości podstaw ekonomii" i "zadłużaniu w providencie":

o nie jest to samo co dlug kowalskiego w providencie


XD

#bekazprawakow #heheszki #bekazwykopkow #polityka #neuropa #zielonykwiryta #bekazwykopkow #bekazpisu
Kryspin013 - tl;dr mocno propisowska zielonka nieironicznie leci z propagandą, że zad...

źródło: Screenshot 2023-06-23 at 13-03-48 Ogarnijcie to. 6-dniowa pisowska zielonka która ma konto od 6 dni lec... (@Kryspin013)

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
  • 2
@Kryspin013: miras ale te 2 cytaty nie sa tozsame. Nie da sie stwierdzic ze to co piszesz jest prawda.
Nie zebym bronil manipulanta - sam widzisz. ALe jak chcesz komus wbic szpilke to rob to dobrze.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kryspin013: miras ale te 2 cytaty nie sa tozsame. Nie da sie stwierdzic ze to co piszesz jest prawda.

Nie zebym bronil manipulanta - sam widzisz. ALe jak chcesz komus wbic szpilke to rob to dobrze.


@gorzki99: Masz rację, nie zwróciłem uwagi, że on sparafrazował bankiera, a nie zacytował xD Poprawiłem
  • Odpowiedz
@gorzki99: Przecież typ ze screena ma racje. Dług państwa, to nie jest to samo co dług zwykłego obywatela np w providencie. Dług państwa jest potrzebny, bo im wyższy dług tym gorzej się żyje ludziom, niskie zarobki i wzrost bezrobocia. Za rządów tuska w I kwartale 2014 r dług publiczny EDP wyniósl 821,1 mld PLN i bezrobocie w latach 2013-2014 wynosiło 15%, a dziś za rządów PiS 5,1%. A dług państwa
  • Odpowiedz
@gorzki99: Poza tym jak zwiększysz eksport w państwie, stworzysz nowe miejsca pracy i zmniejszysz bezrobocie, to dług publiczny się zmniejszy, bo więcej ludzi będzie pracowac i społeczeństwo będzie się bogacić
  • Odpowiedz
@Czloneknarodu:

Za rządów tuska w I kwartale 2014 r dług publiczny EDP wyniósl 821,1 mld PLN

Zapomniałeś powiedzieć ile teraz wynosi xD
Btw cieszę się, że się przyczyniłem do bana ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz