Wpis z mikrobloga

Mireczki z #pcmasterrace orientujecie się który producent zasilaczy dodaje giętkie kable modularne? Będę zmieniał zasilacz, ale na fotkach w sklepie różnie to wychodzi. W teorii RM750 ma niby giętkie, ale mam starą wersję i mam plastikowe, które są w pytę sztywne.

Celuję w sprzęt na 10lat, Seasonic, Corsair itp.
  • 10
@L3gion: @supra107 wolę już w kupie wszystko ogarnąć, niby można CableMod dokupić, ale są kosmicznie drogie, a mi wcale nie zależy na wyglądzie, ledach, grzebaniach, czy innych fajerwerkach, mam zamkniętą budę.

@ReeceWithouterpoon o, to muszę popatrzeć, bo tak mi się wydawało jak oglądałem w jakimś sklepie, dzięki.
Tylko co ważne, kable muszą być pod dany model zasilacza od danego producenta, inaczej, magiczny dymek.


@supra107: kable to kable

Napięcia i piny są standaryzowane

Niestandardowe są plastikowe obudowy wtyczek i zabezpieczenia przed wypięciem i wtyczka może zwyczajnie nie pasować do modułowego zasilacza

Jest kilka wyjątków bo np. chyba BQ ma niestandardową wtyczkę do zasilania linii PCI - ale wtedy zwyczajnie kabel nie będzie pasował

Jak się kupuje kable aftermarketowe lub
Napięcia i piny są standaryzowane


@Atreyu: Standaryzowane są te wtyki, piny i napięcia które idą do komponentów, ale nie te które idą do zasilacza. ( ͡° ͜ʖ ͡°)