Wpis z mikrobloga

@kriss2005r jak mowa o takich typowych w barach jak 30l, to odpwoiedz brzmi - tak. Takie piwo po otwatciu skwasnieje prawdopodobnie po tygodniu od otwarcia. Moze wczesniej, ale do 5 dni spokojnie wytrzyma.
  • Odpowiedz
@tekserew o to to mam 30l tyskiego i chciałbym go podłączyć na jutro ale wszystkiego nie wypijemy i na niedziele powtórzyć na tym samym kegu ale jeśli jest tak jak mówisz to super o to chodziło, plus może wiesz na ile starcza gaz Co2 11 kg na ile kegow ? Dzięki za odpowiedz
  • Odpowiedz
@kriss2005r w ramach ciekawostki dopowiem, ze na podstawie doswiadczenia zweryfikowałem, ze rozlane piwo z beczki trzymane w lodowce jest do spozycia przez 2 dni. Utraci gaz i bedzie smakowac jak zywiec jasny (teraz lekkie). 3 dnia traci smak calkowicie - kwasnieje.
  • Odpowiedz
@tekserew to jest chyba ta duza bo pod blat sięga w rollbarze, ale użyłem dopiero 2 kegi, jeszcze jedno co mnie martwi to niby miało być 50psi a teraz bez kega pokazuje mi 25 psi na mono metrze i nie wiem czy to normalne i czy tak to można łac dalej czy coś się popsuło?
  • Odpowiedz
@kriss2005r drugi w takim razie mysi byc wskaznikiem zawartosci butli co2, chyba, ze masz 2 krany, wtedy masz 3 manometry. jednakze z tego co kojarze to dla butli stosuje sie manometry wysokiego cisnienia i one pokazuja w barach, a dodatkowo czesto maja skale na zielono i czerowono, by widziec kiedys butla jest pusta. takze dalej nie potrafie ci pomoc.
po zakreceniu butli i odpietym kegu, pociagnij uchwyt nalewaka i sprawdz reakcje.
  • Odpowiedz
@kriss2005r:

nie No co2 z butli gazem wypchane będzie

No to jak masz czystą instalację to piwo 2 dni to spokojnie wytrzyma, piwa czasem w pubach są dłużej podpięte, jak będziesz trzymał w chłodzie to czas spokojnie możesz liczyć w tygodniach, może miesiącach, piwo w kegu z odpowiednim ciśnieniem CO2 to jest jak duże piwo w puszce.

to wolałbym zepsutego nie pic ;p

Dlatego pytałem o kontakt z powietrzem, przekleję też
  • Odpowiedz
@jmyung No właśnie tego nie wiedziałem czy jak już podepnę Keg do chłodziarki to czy mogę go odpiąć i zamknie się tak samo szczelnie czy wyleci piwo czy coś tam się stanie ale już chłopaki wyżej mi wszystko wyjaśnili, pozdrawiam
  • Odpowiedz