Wpis z mikrobloga

#ekspresdokawy #jura WE8, kupiony w 2021 do użyku domowego, od jakiegoś czasu zaczął głośniej pracować i kawa słabiej leci - zwłaszcza czarna. Czyszczenie i odkamienianie regularne tabletkami Jura, zgodnie z komunikatami. Zrobiłem dodatkowe odkamienianie i czyszczenie, ale niewiele to pomogło. Miał ktoś podobny problem i jest to ogarnięcia samodzielnie, czy jednak serwis? :(
  • 3
@szuracz: Ja co prawda nie Jura, tylko Philips (Saeco), ale miałem podobne objawy: kawa leciała coraz słabiej, para wychodziła bokiem (przez otwory wentylacyjne). Cały czas stosowałem filtry itd. ALE... nie stosowałem tabletek (choć je miałem). Oddałem ekspres do serwisu i okazało się, że kawa zapchała jakieś kanaliki, czemu podobno mogło zapobiec stosowanie tych tabletek (teraz już stosuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Choć przez telefon podejrzewali różne rzeczy,
@szuracz: miałem taką samą sytuację z Saeco. Generalnie to mogła ulec uszkodzeniu jedna część pompy ciśnieniowej, odkamienianie tu nie ma nic do rzeczy. Rozkręc gnoja lub zawiez do serwisu, części do ekspresów nie są jakieś mega drogie.