Wpis z mikrobloga

W trakcie podróży po Wietnamie spotkałem się z różnicą kulturową, która dla jednych jest ok a dla innych zupełnie nie do zaakceptowania.

Psie mięso to prawdziwy rarytas dla Wietnamczyków, zwłaszcza tych z północy kraju. Z racji tego, że jest ono drogie to spożywane jest ono tylko podczas specjalnych okazji. Ludzie wierzą że psie mięso odpędza pecha i nieszczęście. Dlatego spożywa się je na koniec miesiąca lub roku aby nadchodzący był lepszy, szczęśliwszy.

Psy, które są spożywane pochodzą ze specjalnych hodowli a także są importowane z sąsiednich krajów, z Laosu, Kambodży i Tajlandii.

Wietnamski rząd próbował zakazać spożywania psiego mięsa jednak pod naciskiem lokalnych społeczności wycofał się z tego pomysłu.
Jestem ciekaw Waszego zdania na ten temat.

Wrzucam również link do znaleziska z prośbą o pomoc w wykopaniu - MIĘSO Z PSA NA LOKALNYM TARGU i TRAIN MARKET | HANOI

#podroze #podrozujzwykopem #azja #wietnam #ciekawostki #zainteresowania #youtube #wieczniewolni #turystyka
ziolo22 - W trakcie podróży po Wietnamie spotkałem się z różnicą kulturową, która dla...

źródło: WIETNAM HANOI

Pobierz
  • 93
  • Odpowiedz
@scotty79: Jeśli świnia została udomowiona jak pies to dlaczego ludzie nie chodzą z świniami na smyczy? O czym ty #!$%@? typie? W dupie byłeś i gówno widziałeś i gówno się znasz w tym temacie więc może skończ się ośmieszać i zamknij te #!$%@? co?
  • Odpowiedz
Jeżeli dla ciebie kurczak i pies to to samo to tylko udowadniasz że gówno się znasz na biologi i historii ewolucji.


@Kurviu: mamy pierwszego szowiniste ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Twoja kultura jest lepsza niż wietnamska, co nie?

Jak tam, brunatna koszula wyprasowana? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kurviu: bo są za duże i za tłuste, i gorzej kontrolują wydalanie niż psy

Co niektórych ludzi nie powstrzymuje i chodzą ze świniami na smyczy.

I kto tu świata nie widział poza swoim osiedlem?
  • Odpowiedz
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.