Wpis z mikrobloga

  • 1
@MG78: Znam, on nie zawsze działa. Lubię ręcznie policzyć, przyzwyczaiłem się. :)

Dzisiaj wskakujemy na 22-gie miejsce! Jeśli je utrzymamy, w sezonie 2025/26 mistrz Polski zagra od 2. rundy eliminacji LM.
  • Odpowiedz
@bet730: Jakie utrzymamy jak my tu mówimy o walce o pierwszą 15 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy podjęto już decyzję o kształcie europejskich rozgrywek w kolejnych sezonach? Już nie pamiętam od kiedy miały być zmiany ale chyba jakoś 26/27?
  • Odpowiedz
  • 0
@MG78: tylko regularne występy w LKE więcej niż jednego klubu i wtedy można na coś liczyć.

Pytasz o nowy format LM? Sezon 2024/25.

edit: z tego co widzę, to już od sezonu 2024/25 będzie druga runda dla mistrza Polski. Załapaliśmy się na 24. miejsce w poprzednim sezonie, które jako ostatnie kwalifikuje się pod drugą rundę el. LM.
  • Odpowiedz
@bet730: Myślę, że jak najbardziej realne szczególnie biorąc pod uwagę sytuację Lecha. Dodatkowo biorąc pod uwagę popularność i poziom finansowy naszej ligi powinno to być wręcz obowiązkiem aby 2 zespoły grały w grupach i te 8k punktów co sezon raczej powinniśmy traktować jako minimum.

Dla nas generalnie najlepiej by było aby w tym sezonie znowu w pierwszej 4 skończyły te zespoły co ostatnio bo może w końcu coś tych punktów udałoby
  • Odpowiedz
  • 0
@MG78: nie zapominajmy, że nasi rywale (Czechy, Szwecja czy Izrael) też walczą. Chorwaci ostatni sezon zawalili punktowo, ale to z uwagi na obecność Dinama w LM. Żeby za 3-4 lata zameldować się w TOP 15 musielibyśmy robić ≧10.000 pkt. Pogoń i Raków mierzy się z dodatkowym problemem jakim jest brak rozstawienia. Trzymajmy kciuki za korzystne losowania! :)

Moja Pogoń sprowadziła w końcu napastnika. Liczę, że po raz kolejny zameldujemy się w
  • Odpowiedz
@bet730: Gdyby robić powyżej 10 to myślę, że raczej top10-12 by było. W zeszłym roku Polska była na 11 miejscu z 7,75 pkt.
  • Odpowiedz