Wpis z mikrobloga

#mechanikasamochodowa #motoryzacja

witajcie motoznawcy.
od tygodnia pojawił się problem w moim bravo 1.4
po trasie 500km na drugi dzień silnik przerywał przy dodawaniu gazu szczególnie pod górę. tak jakby mocy brakowało oraz wywalało ikonę check engine. pojechałem do miejscowego sprawdzonego miejsca, po podpięciu do kompa żadnego błędu nie było. jako że ten warsztat nie specjalizuję się w silnikach na moją prośbę sprawdzili cewki. okazało się ze jedna z nich była pęknięta w okolicy pinów. cewkę wymienili problem znikł ale problem znikł na 1 dzień zwykłej jazdy miejskiej. Dziś musiałem zrobić trasę 150km i problem znów się pojawił i dalej tak się dzieje przy zwykłej jeździe miejskiej. problem się nasila jak potrzeba mocy. Tak się jakby silnik zacinał i szarpało.
z tego co czytałem zakładam pompa paliwa, wtryski, dolot?
  • 13
@arc_tic: wymień wszystkie cewki mi tez raz wymienili jedna a za 2 dni jeden cylinder odłączyło i trzeba było wymieniać następną. To tak jest ze jak działają to działają a jak się coś z nimi zaczyna robić to z dupy potrafią się zepsuć
@AEZAKMI_ Tyle że już jedna była wymieniana wtedy typowo jeden cylinder przestał pracować potem było ok na rok. filtr paliwa nigdy nie był wymieniany a najechanie 175k 15 lat