Wpis z mikrobloga

Cześć, ważę 115kg przy wzroście 190cm. Jeżeli bym przyjął, że na redukcji powinienem spożywać 2g białka na kilogram masy ciała to mam 230g białka dziennie. Ktoś ma pomysł jak taką dużą ilość upchać w posiłki? jak to przejeść i co jeść. Spożywa ktoś podobną ilość i mógłby się podzielić jadłospisem? kojarzę też że była taka strona która układała jadłospis pod zadane makrosy, ale nie mogę znaleźć #silownia #mikrokoksy #odchudzanie
  • 7
  • Odpowiedz
@janowski85: ja piję np codziennie mleko z białkiem serwatkowym, to już ma +30g. W dodatku jako przekąski wybieram rzeczy wysokobiałkowe, jakieś batoniki, jogurty, serki, które potrafią mieć po 20-30g białka.
  • Odpowiedz
@janowski85: mogę polecić twaróg - jedna kostka 250g tego z biedry to 40g białca. Dodatkowo serki skyr albo kvarg, bo mają różne warianty smakowe. Fajna opcja to burgery wołowe lub tatar jak masz trochę większy budżet. Polecam po prostu mieszać różne źródła białka, żeby się nie zniechęcić za szybko. Resztę dobijasz WPC i styknie.
  • Odpowiedz
@janowski85: z tym 2g na kilogram masy ciała, to takie uproszczenie. Raczej u osób z wagą w normie albo osób zaawansowanych, co już mają sporo masy mięśniowej - bo to ona jest tu kluczem jeżeli mowa o przeliczaniu w jakiś sposób spożycia białka i najlepiej byłoby właśnie przeliczać spożycie w gramach na kilogram masy mięśniowej. Wiadomo, że osoba otyła i nie posiadająca zbyt wiele masy mięśniowej będzie mieć problem z przejedzeniem
  • Odpowiedz