Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu mieszkania w wielkiej płycie. Znalazłem interesujące, ale ma pewien mankament, a mianowicie oddzielnie mikroskopijne WC i niewielką łazienkę. Niestety, pomiędzy nimi jest ściana z pionem kanalizacyjnym i kominowym więc nie ma mowy o zburzeniu.
Z mojej perspektywy wystarczyłoby przenieść WC do łazienki, a z obecnego WC zrobić pralnie/schowek. Nie jestem jednak pewien czy to możliwe, pośrednik też nie jest pewien. Zanim udam się do spółdzielni, to chciałem sprawdzić na wypoku, bo może ktoś już taki remont robił.

Czy orientujecie się czy przeniesienie sedesu na drugą stronę ściany z pionami bez jej wyburzenia jest wykonalne wielkiej płycie?
Czy ktoś wykonywał u siebie taką przeróbkę?

#nieruchomosci #budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem
Mc_Radzio - Przymierzam się do zakupu mieszkania w wielkiej płycie. Znalazłem interes...

źródło: srajzwykopem

Pobierz
  • 13
  • 0
@PfefferWerfer: tak, to planowane miejsce kibla
Czy to ma znaczenie (ułatwienie) jeśli mieszkanie jest na ostatnim piętrze?

Inna sprawa, ze bedzie pewnie ciasno z prysznicem obok, ale wole tak niż marnować całe pomieszczenie na sam sedes
@Mc_Radzio: ma takie samo mieszkanie i podobną rozkminę. Piony/liczniki są dostępne od strony kibla? Warszawa jelonki?
Tak się zastanawiałem i teoretycznie wszystko jest do zrobienia, ale przeniesienie kibla wymagałoby obrócenia odpływu do kanalizacji, co może być hardkorowy.
@Mc_Radzio: tak jest to wykonalne. Prysznic raczej na podwyższeniu, jeżeli liniówka. Chyba że normalny brodzik, to zero kombinacji. Przerabiałem już takie coś. Później coś poszukam z fotek. No i tak jak ktoś tu napisał kwestia obrócenia trójnika w pionie. Jak się nie uda, to trzeba wyciąć kawałek pionu, wymienić trójnik i wstawić mufę dwustronną w pion.
Edit jak to ostatnie piętro, to przy wymianie trójnika nawet z sąsiadami nie musisz się
@Mc_Radzio: jeśli jest oddzielna rura do gówna to będzie problem, może komuś (nawet tobie) w razie przytkania #!$%@?ć gówno prysznicem, ale ogólnie oddzielny kibel jest 10x lepszy niż łączony z łazienką
  • 0
@strikingsurface: Nie jestem w 100% pewien, ale raczej od strony łazienki. Mieszkanie Krakow
@Anien @burnthefires Bo będzie nas 2 osoby póki co, więc dodatkowy WC wydaje się zbędny, a nie bardzo jest miejsce na suszarkę (pralka w kuchni) wiec utworzenie pralni/schowka oddałoby miejsce w kuchni i pokoju.
@marsjanin2012 nie mam informacji jak jest tutaj, mam nadzieje, że jednak w pionie kanalizacyjnym idzie rura, a nie zaraz pod sedesem w dół
@
Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale moje założenie jest takie, żeby wpiąć się do tej samej rury, do której jest wpięty kibel obecnie tylko z drugiej strony ściany


@Mc_Radzio: to git, uważaj tylko na wentylacje jeśli jest żeby nie uszkodzić komuś