Wpis z mikrobloga

Witam, po zaprzestaniu wizyt u tak zwanej Anetki z osiedla poszedłem do niby profesjonalnego Barber shopu żeby w końcu mieć na głowie wykonaną w miarę profesjonalną robotę. Znajduje się on w małym mieście więc nie brali 100 zł tylko 50/60, no i zastanawiam się skąd tych 700 pozytywnych opinii i tylko jedna negatywna. Okej, przed lustrem niby wszystko równo i fajnie, ale jak sobie wezmę w domu lusterko i popatrzę od góry to widać schody jakby to amator robił... Tak było raz, drugi i trzeci. Mi byłoby wstyd wypuścić klienta z takim czymś

No i zdecydowałem że będę kontynuował to co robiłem ostatnie parę lat czyli strzyżenie się samemu. Różnie mi to wychodziło i zajmuje trochę czasu ale oglądając w ostatnim czasie różne tutoriale już wiem co robiłem źle. Już wolę się pomęczyć niż dawać hajs za coś, co potem muszę sam poprawiać..

No i potrzebowałbym polecenia fajnej maszynki.

*cicha
*bezprzewodowa z dobrą baterią
*duża ilość nasadek - 1, 1,5, 2, 2,5, 3, 6, 9, 12, 15, 18, 22, 25, 30 - coś takiego
*cena max 300 zł, może 350
*lekka, żeby ręką nie bolała jak przy wcześniejszej od Remingtona xd

#barber #fryzjer #wlosy #barbershop #fryzura #pytanie #pytaniedoeksperta #elektronika
  • 2
@Luko42 weź kiepe prescelta, da się za niecałe 300zl wyrwać więc spoko. Pracuję głównie na niej i klienci zadowoleni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ile tam nasadek jest ciężko mi powiedzieć, raczej standardowy rozkład - 1.5mm 3mm 4.5mm 6mm 10mm 13mm itp, nie wiem jakie są dalsze w sumie bo powyzej 10 rzadko zdarza mi się pracować.
Ale powodzenia samemu się obcinać - niektóre głowy są łatwe, ale bywają
@Luko42 protip, blendujesz na nasadkach poniżej 4.5mm, bo ich kształt jest zaokrąglony, ułatwia tzw "flick motion", pracuje się wtedy bardziej z nadgarstka, wszystko powyzej włącznie z 4.5mm ma kształt bardziej kwadratowy aby taki kształt uzyskać na głowie i pracuje się bardziej "pionowo", z barku a nie z nadgarstka, aby nie zaokraglac.